Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.07.2021 16:05
Demons Souls
1470V

Zamieszanie z Bluepoint Games. Insider jest pewny, że Sony kupiło studio

Znany insider w świecie gier stwierdził, że Bluepoint Games zostało przejęte przez Sony, a oficjalne powitanie odbędzie się w trakcie letniego pokazu Sony.

Tuż po ujawnieniu przejęcia Housemarque przez Sony, japoński oddział PlayStation zaliczył wpadkę i udostępnił za pomocą swojego oficjalnego Twittera grafikę wskazującą, że twórcy Demon's Souls (PS5) także dogadali się z japońską korporacją. Wpis został jednak po chwili usunięty, a przedstawiciele amerykańskich deweloperów jasno zaznaczyli, że wciąż są niezależną ekipą.

Z tymi słowami nie zgadza się szanowany przez branżę insider o pseudonimie Shpeshal_Nick, który często podaje sprawdzone, świeże informacje. Jego zdaniem, Bluepoint Games zostało przejęte przez Sony, ale Amerykanie nie dogadali się, kiedy dokładnie mają ogłosić to światu.

Nick wyjaśnił, że oficjalne ogłoszenie o przywitaniu do rodziny PlayStation twórców świetnie przyjętych remake'ów zostanie przedstawione w trakcie letniego pokazu Sony, który powinien mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-bluepoint-games-acquisition-rumors-backed-up-by-reliable-tipster/

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment