Persona 4 Golden sprzedaje się wyśmienicie na Steam. Twórcy chwalą się znakomitym wynikiem

Gry
1036V
Persona 4 Golden sprzedaje się wyśmienicie na Steam. Twórcy chwalą się znakomitym wynikiem
Kajetan Węsierski | 03.07.2021, 14:30

Kapitalny tytuł z głośnej serii od studia Atlus udowadnia, że wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na Steamie udało się przekroczyć ważny próg. 

Persona 4 Golden to jeden z najlepszych tytułów doskonale znanej serii, który rok temu zadebiutował na Steamie - początkowo pojawiało się sporo doniesień, a także tajemniczych zwiastunów, a niedługo potem spełniły się marzenia wielu fanów. I gdy tylko projekt wbił na platformę od Valve, błyskawicznie okazało się, iż była to naprawdę dobra decyzja podjęta przez twórców. 

Teraz okazuje się, iż prawdopodobnie jest nawet lepiej, niż zakładano. Jak bowiem ogłoszono na oficjalnym koncie na Twitterze, udało się przekroczyć granicę miliona sprzedanych kopii! I choć w zestawieniu z niektórymi dzisiejszymi AAA wynik 1 000 000 w rok może wydawać się mały, trzeba pamiętać, że mówimy przecież o grze, która początkowo debiutowała w 2012 roku (na PS Vita)! 

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wymusi to na twórcach przenoszenie kolejnych odsłon głośnej marki na Steama, ale bez wątpienia sprawi, że w ich głowach pomysł ten nabierze kolorów. Jeśli po tylu latach da się wykręcić taki wynik, to zdecydowanie warto to wykorzystać. A są przecież odsłony, które mogłyby cieszyć się nawet większą popularnością. Jak widać, rynek PC jest do zagospodarowania. 

Źródło: https://gamingbolt.com/persona-4-golden-sells-over-1-million-units-on-steam

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper