Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.07.2021 13:05
Days Gone
1009V

Twórcy Days Gone tworzą grę, w której nie zabraknie... elementów sieciowych

Twórcy Days Gone poszukują do swojej ekipy kogoś, kto zajmie się silnikiem "dla wielu graczy".

Twórcy Days Gone w niedawno udostępnionym oświadczeniu podziękowali za wsparcie wszystkim fanom przygody Deacona. W ostatnim czasie na jaw wyszły informacje jasno mówiące nam, że amerykański zespół chciał kontynuować historię motocyklisty, lecz przez złe przyjęcie "jedynki" przez krytyków, nie otrzymali szansy tworzenia pełnoprawnego sequela.

Przeszłości nikt nie zmieni i trzeba patrzeć naprzód. Bend Studio, zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami, opracowuje niezapowiedzianą jak dotąd produkcję AAA, o której nie usłyszymy zapewne wcześniej niż w 2023 roku. Tak naprawdę wciąż nie wiadomo, czy będzie to pozycja przeznaczona dla pojedynczego gracza, czy też znajdą się w niej elementy sieciowe. 

Najnowsza oferta pracy na stronie Bend Studio sugeruje, że druga opcja jest bardzo możliwa. Amerykanie poszukują do swojego zespołu kogoś, kto zna się na projektowaniu silnika "tworzonego dla wielu graczy", co oznacza, że kolejną historię od tychże twórców będziemy mogli przejść w... trybie kooperacji? Swego czasu mówiono, że Days Gone 2 tenże moduł miało posiadać, więc możliwe, iż deweloperzy nie odeszli od swoich pierwotnych założeń?

Źródło: https://segmentnext.com/2021/06/30/sony-bend-studio-new-ip-multiplayer/

Tagi: Bend Studio Days Gone 2 Nowa gra Sony