Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.07.2021 09:12
Ni No Kuni: Cross Worlds zadziwia. RPG z wynikami lepszymi od Pokemon GO w premierowych dniach
1016V

Ni No Kuni: Cross Worlds zadziwia. RPG z wynikami lepszymi od Pokemon GO w premierowych dniach

Marka Ni no Kuni cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Jej spin-off pt. Cross Worlds już może się pochwalić wielką popularnością.

Okazuje się, że najnowsza produkcja Netmarble, czyli Ni No Kuni: Cross Worlds, już w pierwszych, premierowych dniach stała się wielkim hitem na smartfonach (iOS/Android). Przebicie poziomu 100 mln dolarów wydanych przez graczy na mikrotransakcje zajęło temu RPG Akcji tylko 11 dni od momentu premiery (10 czerwca 2021 r). Tytuł wygenerował w tym czasie prawie take same przychody, jak Honor of Kings od Tencent. Co warto podkreślić - dokonał tego tylko na 5 rynkach, bo Ni No Kuni: Cross Worlds póki co jest dostępne wyłącznie w wybranych państwach azjatyckich, w tym w Japonii i Korei Południowej. Najwięcej wpływów zarejestrowano w Japonii. W ciągu pierwszych 11 dni mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni wydali na mikrotransakcje w Ni No Kuni: Cross Worlds aż 45,6 mln dolarów. 

Grupa analityków z Sensor Tower podkreśla, że Ni No Kuni: Cross Worlds zarabia pieniądze w pierwszych premierowych dniach w szybszym tempie od niezwykle popularnego Pokemon GO. To dobry prognostyk dla całej marki Ni No Kuni i na to, że niedługo będziemy mogli zagrać w ten smartfonowy tytuł free-to-play również w Europie i Ameryce Północnej.

Na pewno na korzyść gry przemawia bardzo ładna oprawa graficzna (trochę gameplayu możecie sprawdzić poniżej). Czekamy teraz na informacje o wydanie gry na innych rynkach.


Źródło: https://sensortower.com/blog/ni-no-kuni-cross-worlds-100-million-revenue

Tagi: Level-5 Netmarble Ni no Kuni: Cross Worlds