Dead Space 4 to podobno „pełny remake”. EA ma inspirować się ostatnimi odsłonami Resident Evil

Gry (plotka)
2058V
Dead Space 4 to podobno „pełny remake”. EA ma inspirować się ostatnimi odsłonami Resident  Evil
Wojciech Gruszczyk | 01.07.2021, 20:08

Pod koniec lipca możemy zobaczyć „pełny remake” Dead Space. Twórcy mają zapewnić wyśmienitą jakość, a wzorem do naśladowania dla EA Motive są ostatnie prace Capcomu, który w kapitalny sposób odświeżył Resident Evil i Resident Evil 3.

Powrót marki Dead Space, to pewniak, ponieważ w ostatnich dniach kolejne redakcje potwierdziły, że otrzymały informacje dotyczące tytułu. Aktualnie jednak nie wiedzieliśmy, na co możemy się szykować – odświeżona trylogia Dead Space, Dead Space 4, a może pełny remake?

W sprawie gry wypowiedział się Jeff Grubb, według którego EA Motive pracuje nad pełnym odświeżeniem pierwszego Dead Space:

„Podobnie jak Resident Evil 2 Remake, spodziewajcie się, że następny Dead Space wykorzysta oryginalną grę jako mocny fundament. Ale [gra] powinna mieć też nowoczesną oprawę graficzną. I prawdopodobnie wprowadzi nowe mechaniki rozgrywki inspirowane innymi odsłonami serii”

Sytuacja jest o tyle interesująca, że to właśnie Capcom i sukces serii Resident Evil miał skłonić Elektroników do odświeżenia marki Dead Space:

„A skoro mowa o Capcomie, to jest to prawdopodobnie główny powód, dla którego Dead Space powstaje. Podczas gdy EA pozwoliło swojej franczyzie horrorów uschnąć, seria Resident Evil jest większa niż kiedykolwiek. A Capcom dostarczył EA łatwy wzór do naśladowania”.

Electronic Arts miało także uwierzyć w historie dla pojedynczego gracza – tutaj pomógł sukces Star Wars Jedi: Upadły zakon. Wydawca ma dalej wierzyć w gry-jako-usługi, ale na rynku mają pojawiać się również gry single-player.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/07/01/dead-space-remake-is-in-the-works-at-motive/

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper