Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2021 12:04
Avowed ma być „najbardziej niesamowitą grą” Obsidian
2557V

Avowed ma być „najbardziej niesamowitą grą” Obsidian. Produkcja „bardzo różni się” od The Elder Scrolls

Microsoft pokłada spore nadzieję w wielkim RPG-u tworzonym przez Obsidian Entertainment. Zespół otrzyma wystarczająco czasu i pieniędzy, by stworzyć znakomitą propozycję – gra nie będzie kopią The Elder Scrolls.

Pierwszy raz o Avowed usłyszeliśmy w 2020 roku, lecz od tego czasu nie doczekaliśmy się prezentacji produkcji. Początkowo pozycja była określana jako „odpowiedź Obsidian na Skyrima”, ale od tego czasu pewna kwestia uległa zmianie – Bethesda dołączyła do Microsoftu.

Podczas ostatniego podcastu IGN Unlocked Phil Spencer wspomniał o grze i podkreślił, że Avowed będzie się bardzo różnić od serii The Elder Scrolls – deweloperzy z Obsidian Entertainment zaoferują nieco inne spojrzenie na tematykę fantasy:

„Myślę, że te gry są bardzo różne. Więc trochę trudno mi powiedzieć: „to jest nasza wersja tego”, wiedząc, co Feargus [Urquhart, dyrektor generalny Obsidian - przyp. red.] i zespół zamierzają zrobić. Ale kiedy pomyślę o naszym zestawie gier i myślę o tym bardziej core'owym świecie fantasy RPG, myślę, że Avoved będzie niesamowitym wprowadzeniem”.

Dla szefa Xboksa rozbudowany projekt zespołu zapowiada się obiecująco. Deweloperzy otrzymają wystarczająco dużo czasu oraz środków na zrealizowanie swojej wizji. Avowed ma być najlepszą grą w historii Obsidian Entertainment.

„Więc tak, sądzę, że Avowed jako RPG bazujący na gatunku fantasy, będzie posiadał kilka wyraźnych różnic w stosunku do Elder Scrolls... Myślę, że gdy Avowed się ukaże to będzie fantastyczne, dlatego chcę dać im czas i zasoby, by zbudowali najbardziej niesamowitą grę, jaką kiedykolwiek stworzyli.”

Obecnie nie poznaliśmy terminu pokazu RPG-a, choć w zeszłym miesiącu zespół zapowiedział, że wkrótce przedstawi pozycję. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem – jeszcze w 2021 roku powinniśmy spojrzeć na tytuł doświadczonego studia.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/06/obsidians_avowed_is_very_different_to_the_elder_scrolls_games_advises_xbox_boss

Tagi: Avowed Microsoft Obsidian Entertainment