Iza Łęcka Iza Łęcka 14.06.2021 11:23
Avowed
1297V

Avowed zostanie zaprezentowane „wkrótce”. Obsidian Entertainment pokazuje swoje wielkie gry

Obecnie Obsidian Entertainment rozwija dwie produkcje z gatunku RPG oraz rozbudowuje survivalową pozycję. Studio opublikowało zwiastun podsumowujący efekty prac i jednocześnie obiecuje – już wkrótce ponownie zobaczymy Avowed.

Avowed zostało zapowiedziane jako „odpowiedź Obsidian na Skyrima”, natomiast w międzyczasie Microsoft kupił Bethesdę, gwarantując, że na Xboksach i PC zawitają następne tytuły z gatunku RPG. Podczas wczorajszego wydarzenia potwierdzono The Outer Worlds 2, jednak amerykańscy deweloperzy nie zapominają o wcześniej ujawnionej produkcji.

Na Xbox Wire zamieszczono krótką wiadomość, w której Obsidian Entertainment poinformowało, że „wkrótce” pokaże Avowed. Wczorajszy event był poświęcony zbliżającym się premierom, tymczasem nowe IP potrzebuje więcej czasu. Mimo to twórcy planują ujawnić nieco więcej szczegółów dotyczących nowego świata.

„Dla tych, którzy zastanawiają się nad Avowed, zespół ciężko pracuje nad czymś, co na pewno spodoba się fanom naszych gier i uniwersum Pillars of Eternity. W tej chwili nic nie ujawniamy, ale z niecierpliwością czekamy na to, by wkrótce pokazać, nad czym pracujemy”.

Deweloperzy delikatnie odnieśli się do intensywnego okresu, jednocześnie uspokajając swoich sympatyków obawiających się, że Obsidian Entertainment pracuje nad trzema projektami – możemy się spodziewać, że Microsoft zainwestował w zespół i go powiększył, dzięki czemu całe studio ma możliwość rozwijania rozmaitych historii:

„Nigdy nie było bardziej ekscytującego czasu w Obsidian, ponieważ możemy pracować nad grami, które uwielbiamy tworzyć. Dla nas liczy się tworzenie światów dla graczy, w których grają tym, kim chcą być”.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/13/obsidian-announces-the-outer-worlds-2-and-brings-largest-update-to-grounded/

Tagi: Avowed Microsoft Obsidian Entertainment