Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.06.2021 10:26
Mobile Suit Gundam Hathaway wygląda wspaniale. Data premiery i dalsze plany Netflixa
598V

Mobile Suit Gundam Hathaway wygląda wspaniale. Data premiery i dalsze plany Netflixa

Wiemy, że Netflix szykuje adaptację kultowego "Gundama" z aktorami. Wcześniej, przed obrazem reżyserowanym przez Jordana Vogt-Robertsa, doczekamy się premiery nowego anime.

Netflix postanowił przypomnieć szerszej publiczności o japońskiej marce "Gundam". Już 1 lipca 2021 r. doczekamy się premiery pełnometrażowej animacji Mobile Suit Gundam Hathaway, która debiutowała w japońskich kinach 11 czerwca. Zwiastun zapowiada bardzo mocny poziom animacji i wysoką jakość wykonania obrazu.

Mobile Suit Gundam Hathaway to produkcja reżyserowana przez Shukou Murase, który wcześniej pracował jako główny animator przy Mobile Suit Gundam F91. Warto podkreślić, że to Hathaway jest tylko pierwszą częścią całej trylogii. W drodze są jeszcze dwa pełnometrażowe filmy animowane, opowiadające o wydarzeniach rozgrywających się 12 lat po akcji z Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack. Scenariusz trylogii opiera się na historii wprowadzonej przez Mobile Suit Gundam: Hathaway's Flash z 1989 roku. Filmy te również wylądują w ofercie Netflixa.

Przypominam, że Netflix ma szersze plany związane z marką Gundam. W drodze jest film live-action, szykowany przez reżysera "Kong: Skull Island" Jordana Vogta-Robertsa. Więcej na temat tego przedsięwzięcia przeczytacie tutaj.

Tagi: anime gundam Netflix