Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2021 20:00
Gundam - Jordan Vogt-Roberts
645V

Gundam od Netflix. Platforma szykuje aktorski film – reżyserem został twórca Metal Gear Solid

Netflix zmierzy się z jeszcze jednym projektem. Platforma potwierdziła prace nad filmem live-action rozwijającym uniwersum „Gundam”. Za produkcję będzie odpowiadał twórca „Metal Gear Solid” oraz „Kong: Wyspa Czaszki”.

Netflix potwierdził prace nad kolejnym ciekawym projektem, który powinien zainteresować fanów wielkich robotów. Platforma postanowiła przenieść niezwykle popularne IP – Gundam – na film live-action. Będzie to pierwsza taka produkcja w całym uniwersum.

Seria „Gundam” jest rozwijana od 1979 roku i od tego czasu stała się wielkim fenomenem – stale pojawiają się nowe anime, mangi, filmy animowane, gry wideo, powieści oraz figurki. Netflix potwierdził, że przygotowywana produkcja będzie dostępna na prawie całym świecie w SVOD i jedynie w Chinach odbędzie się kinowa premiera.

Za pierwszą opowieść z tej serii z aktorami będzie odpowiadał Jordan Vogt-Roberts – twórca został reżyserem oraz producentem. To właśnie on odpowiadał za sukces „ Kong: Wyspa Czaszki” oraz autor nadal pracuje nad przeniesieniem „Metal Gear Solid” na wielki ekran. W ostatnich tygodniach poznaliśmy aktora, który wcieli się w głównego bohatera filmu.

Na pierwsze konkrety dotyczące „Gundama” od Netflix musimy zaczekać, ale jak widać korporacja chętnie bierze na barki kolejne znane IP.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/netflix-live-action-gundam-film-lands-metal-gear-solid-director/1100-6490041

Tagi: Gundam Jordan Vogt-Roberts Live-action netflix