Control 2? Remedy właśnie zapowiedziało kooperacyjny spin-off i kolejną część

Gry
1803V
Control 2? Remedy właśnie zapowiedziało kooperacyjny spin-off i kolejną część
Wojciech Gruszczyk | 29.06.2021, 20:25

Remedy Entertainment nie zamierza rezygnować z marki Control, ale deweloperzy postanowili zaskoczyć. Zamiast kolejnej fabularnej gry oferującej wyjątkowe wrażenia – twórcy stawiają na kooperacyjną produkcję dla czterech graczy.

Control osiągnęło duży sukces, więc Remedy Entertainment nie porzuci IP. Firma potwierdziła, że będzie kontynuować współpracę z 505 Games, by zapewnić graczom nową produkcję – zadaniem tytułu o kodowej nazwie „Condor” jest „rozszerzenie świata” zapoczątkowanego w historii Jesse Faden.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Control to przede wszystkim świat, miejsce dla wielu historii, wydarzeń i postaci. Miejsce, w którym dzieją się rzeczy nieoczekiwane, dziwne i niezwykłe. Rozpoczęliśmy go wejściem Jesse do Najstarszego Domu, ale ten świat to coś więcej. Och, tak wiele więcej”.

Condor to kooperacyjna produkcja PVE dla czterech graczy, która ma znacząco rozbudować naszą wiedzę o świecie Control. Deweloperzy podkreślają, że choć ostatnie 25 lat skupiali się na realizowaniu opowieści dla pojedynczego gracza, to jednak w Remedy Entertainment znajduje się wielu fanów sieciowych pozycji – to właśnie z tego powodu twórcy kolejny raz (powstaje już Vanguard) stawiają na multiplayer.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że gracze będą sceptycznie nastawieni do trybu multiplayer. Wierzę jednak, że możemy tworzyć wspólne doświadczenia bez narażania na szwank unikalnego DNA tego, kim jesteśmy, czy historii, które chcemy opowiedzieć. Tak, musimy na nowo przemyśleć nasze podejście, nasze techniki, nasz sposób myślenia, ale postrzegamy to jako ekscytujące wyzwanie: Jak wyglądałaby gra wieloosobowa Remedy?”

Condor otrzyma większy budżet od Control (25 mln euro na start), a na dobry początek twórcy zaprezentowali grafikę koncepcyjną (zobaczycie ją poniżej), która ma „całkiem dobrze” prezentować koncepcję tytułu.

Studio potwierdziło również, że na pełen pokaz gry przyjdzie nam zaczekać, ale Remedy Entertainment pracuje również nad innymi grami:

„Minie dużo czasu zanim pokażemy te projekty. Wracam na jakiś czas do laboratorium, ale nie martwcie się, w naszym studiu pojawią się kolejne gry Remedy, które na pewno wam się spodobają” - Mikael Kasurinen, reżyser serii Control

Remedy Entertainment wspomniało również, że powstaje także „wysokobudżetowa” gra w uniwersum Control, jednak przynajmniej aktualnie studio nie zapowiedziało pełnoprawnej kontynuacji.

Control 2? Remedy właśnie zapowiedziało kooperacyjny spin-off i kolejną część

Źródło: https://www.remedygames.com/the-future-of-control-remedy-505-games/

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper