Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.06.2021 21:15
Xbox Game Pass dostępny w przeglądarce i na sprzętach Apple
2799V

Xbox Series X oficjalnie podstawą Cloud Gamingu. Xbox Game Pass dostępny w przeglądarce i na sprzętach Apple

Nie potrzebujecie już Xboksów, mocnego PC lub porządnego smartfona, by cieszyć się katalogiem Xbox Game Pass. Cała usługa jest już dostępna w przeglądarce, więc bez problemu zapoznacie się z ulubionymi grami na zwykłym PC. Poznajcie szczegóły.

Microsoft właśnie potwierdził ostatnie przecieki„niestandardowe Xboksy Series X” obsługują teraz cały Xbox Cloud Gaming. Amerykańska korporacja zaktualizowała swoje wszystkie centra danych, więc gracze otrzymają teraz dostęp do ulepszonych wersji gier. Zainteresowani skorzystają z szybkiego wczytywania oraz innych funkcji next-genowej konsoli.

To jednak tylko początek pozytywnych informacji. Xbox Game Pass Ultimate jest od dzisiaj dostępny dla wszystkich klientów usługi już nie tylko na Xboksach Series X|S, Xboksach One, PC oraz smartfonach – użytkownicy mogą grać w gry w przeglądarce.

„Tworzymy przyszłość, która łączy w sobie dziedzictwo gier Xbox i moc Azure. Przyszłość, w której dostarczamy wysokiej jakości, wciągające gry do 3 miliardów graczy na całym świecie. Teraz robimy duży krok naprzód, aby zrealizować tę wizję: Od dziś usługa Xbox Cloud Gaming jest dostępna dla wszystkich członków Xbox Game Pass Ultimate z komputerami PC z systemem Windows 10 oraz telefonami i tabletami Apple, za pośrednictwem przeglądarki, w 22 krajach”.

W Polsce również możemy cieszyć się rozgrywką przez przeglądarkę:

„Jeśli jesteś członkiem lub chcesz nim zostać, wystarczy wejść na stronę xbox.com/play w przeglądarce Microsoft Edge, Chrome lub Safari na komputerze lub urządzeniu mobilnym, aby zacząć grać w setki gier z biblioteki Xbox Game Pass”.

Microsoft potwierdza rozgrywkę w 1080p i 60 klatkach na sekundę:

Aby zapewnić jak najmniejsze opóźnienia i najwyższą jakość na jak największej liczbie urządzeń, będziemy przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 1080p i z prędkością do 60 klatek na sekundę. W przyszłości będziemy nadal wprowadzać innowacje i dodawać kolejne funkcje, aby wzbogacić wrażenia z gier w chmurze.

Microsoft zachęca do grania w DOOM-a lub w Outriders na iPadach czy też po prostu przez przeglądarkę – działa to bez najmniejszego problemu.... Musicie jednie posiadać odpowiednio stabilne połączenie. Amerykańska korporacja potwierdziła także, że coraz więcej graczy (około jeden na sześciu) decyduje się na rozgrywkę na ekranach urządzeń mobilnych (bez padów), więc kolejne gry będą oferować taki gameplay.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/28/xbox-cloud-gaming-now-running-on-xbox-series-x/

Tagi: Xbox Xbox Cloud Gaming Xbox Game Pass Xbox One Xbox Series X|S