Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.06.2021 16:09
Xbox Game Pass Phil Spencer
4005V

Xbox Game Pass z wielką kampanią marketingową? Nie, ale fani PlayStation zapewnili Microsoftowi reklamę

Jeden niewinny żart rozpoczął wielką wrzawę w mediach społecznościowych, która dotarła nawet do Phila Spencera. Szef marki Xbox podziękował za wielkie zainteresowanie Xbox Game Pass, a cała sytuacja została wywołana przez między innymi fanów PlayStation.

Xbox Game Pass nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i kolejni gracze oraz dziennikarze chwalą usługę. W wielu przypadkach są to zwykłe stwierdzenia, ponieważ Microsoft na ostatnim wydarzeniu pokazał, że chce w istotny sposób oprzeć swoje działania w 2021 roku na tytułach, które od premiery trafią do XGP.

Pozytywne reakcje dotyczące Xbox Game Pass zaczęły być atakowane przez przeciwników usługi, którzy twierdzili, że każda pochwalna informacja jest opłacana przez Microsoft. Sytuację dostrzegł dziennikarz IGN, który rozpętał prawdziwą burzę:

Destin wyśmiał całą sytuację publikując Tweeta, który również wyglądał jak typowa reklama, jednak jego wiadomość wywołała tysiące podobnych komentarzy. Kolejne osoby szydziły z graczy, którzy nie potrafią pogodzić się z bardzo dobrą formą Xbox Game Pass.

Aaron Greenberg określił wiadomość jako „Tweet of the Year”:

Sytuację skomentował również Phil Spencer, który podziękował za całą miłość społeczności do Xbox Game Pass:

Xbox Game Pass UK potwierdziło, że hasztag #XboxGamePass trafił do trendów:

Nie brakuje opinii, że fani PlayStation zrobili Microsoftowi darmową reklamę. Część osób nadal atakuje usługę twierdząc, że Xbox Game Pass nie oferuje żadnej wartości i proponuje słabe gry, ale amerykańska korporacja robi swoje.

Źródło: Twitter: DestinLegarie, XboxGamePass, XboxP3,

Tagi: Microsoft Xbox Xbox game pass xbox one Xbox Series X|S