Iza Łęcka Iza Łęcka 28.06.2021 13:42
Overwatch 2
396V

Overwatch 2 trafi na Nintendo Switcha, ale z „pewnymi kompromisami”

Twórcy Overwatch 2 planują zaoferować strzelankę na wielu platformach, jednak Nintendo Switch stanowi dla nich spore wyzwanie. Studio nie pozostawia złudzeń: część nowoczesnych wizualnych ulepszeń nie będzie dostępnych na hybrydowej konsoli Nintendo.

Blizzard w ostatnich dniach zaproponował cross-platformową rozgrywkę na serwerach Overwatch, lecz nie jest żadną niespodzianką, że zespół pracuje nad kontynuacją, która będzie połączona z pierwszą częścią, a twórcy planują dzielenie serwerów.

Możemy jednak oczekiwać, że nowy shooter będzie odznaczał się znacznie lepszą grafiką od pierwowzoru - co zatem to oznacza dla Nintendo Switcha? Kwestię skomentował John Lafleur podczas sesji pytań i odpowiedzi. Dyrektor techniczny studia wyjaśnił, że od czasu debiutu pierwszego Overwatcha sporo się zmieniło, dlatego część nowych wizualnych ulepszeń nie zobaczymy na sprzęcie Nintendo:

„Ponieważ sprzęt został znacząco rozwinięty od czasu premiery Overwatch, rozszerzamy silnik OW2 o więcej high-endowych funkcji. Ciężko pracujemy również nad tym, aby wszystkie nasze platformy otrzymały najlepsze doświadczenia, nawet w PvE. Switch jest nieco bardziej wymagający niż inne [urządzenia - przyp. red.], więc będziemy musieli pójść na pewne kompromisy. Z tego powodu, niektóre z ulepszeń wizualnych z wyższej półki mogą nie być tam widoczne. Skupimy się na tym, aby najpierw wprowadzić wszystkie elementy związane z rozgrywką, a następnie zaakcentować je dodatkowymi funkcjami tak bardzo, jak to tylko możliwe”.

Nadal nie wiemy, jak dokładnie zostanie zrealizowane połączenie Overwatch z drugą odsłoną, lecz Blizzard zapewne wkrótce przedstawi wszystkie szczegóły. Ostatnia prezentacja skupiała się na pokazie trybu PVP.

Źródło: https://gamingbolt.com/overwatch-2-will-have-to-make-some-compromises-on-switch-developer-says

Tagi: Blizzard Entertainment Nintendo Switch Overwatch Overwatch 2 Switch