Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2021 20:41
Overwatch otrzymał cross-platformową rozgrywkę
966V

Overwatch otrzymał cross-platformową rozgrywkę. Blizzard przedstawił instrukcję

Blizzard zaprasza graczy do cross-platformowej rozgrywki na serwerach Overwatch. Twórcy oferują system w wersji beta, ale już dzisiaj na jednej mapie mogą spotkać się znajomi z między innymi z PlayStation 4 i Nintendo Switcha.

Blizzard w ostatnim czasie chętnie pokazywał Overwatch 2, ale deweloperzy nie ukrywają, że potrzebują jeszcze sporo czasu, by móc zapewnić nową strzelankę szerokiej publice. Twórcy jednocześnie nie rezygnują z pierwszej odsłony serii, więc od dzisiaj zainteresowani mogą uczestniczyć w cross-platformowej rozgrywce.

Deweloperzy na dobry początek zabawy rozdają złotą skrzynkę każdemu graczowi, który do końca 2021 roku zaloguje się na serwery Overwatch. Studio jednak podkreśla, że cross-play w tym wypadku nie będzie dostępny od razu dla wszystkich – konsolowcy muszą założyć konto Battle.net i połączyć je ze swoim sprzętem:

Zakładanie konta Battle.net

 1. Odwiedź stronę Battle.net;
 2. Załóż darmowe konto Battle.net;
 3. Po utworzeniu konta Battle.net, przejdź do jego ustawień;
 4. Kliknij sekcję „Połączenia" w ustawieniach konta i połącz swoją konsolę.

 Łączenie kont konsolowego i Battle.net

Te instrukcje obejmują kroki, jakie gracze konsolowi będą musieli wykonać w grze, gdy funkcja cross-play zostanie udostępniona.

 1. Uruchom grę na swojej konsoli;
 2. Naciśnij przycisk potwierdzenia, aby zamknąć ekran powitalny Overwatch;
 3. Zostanie wyświetlony kod alfanumeryczny i kod QR:
  1. Kod alfanumeryczny można wprowadzić na stronie http://battle.net/pair;
  2. Kod QR można zeskanować za pomocą aplikacji mobilnej, aby przenieść się na stronę odnośnika (kod z gry zostanie automatycznie na niej wpisany);
 4. Zaloguj się przy użyciu danych uwierzytelniających konta Battle.net, aby sfinalizować połączenie między kontem konsolowym i Battle.net;
 5. Otrzymasz wiadomość w grze, że twoje konto zostało pomyślnie połączone;
 6. Wyjdź i ponownie uruchom Overwatch.

Jedynie gracze na komputerach osobistych nie muszą wykonywać dodatkowych ruchów, ponieważ w tym wypadku zainteresowani posiadają już konta na Battle.necie. Warto zaznaczyć, że cross-play działa w Overwatchu na następujących platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch.

Studio również podkreśla, że postęp nie zostanie przeniesiony pomiędzy sesjami na różnych platformach.

Źródło: https://playoverwatch.com/pl-pl/news/23684155/

Tagi: blizzard Blizzard Entertainment Overwatch