Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.06.2021 10:19
American Hero. Skasowana gra z Atari Jaguar CD wskrzeszona. Zwiastun zapowiada premierę na konsolach i PC
600V

American Hero. Skasowana gra z Atari Jaguar CD wskrzeszona. Zwiastun zapowiada premierę na konsolach i PC

Popularne w latach 90. gry FMV wracają coraz częściej na rynek gier wideo. Jednym z najnowszych projektów tego typu jest American Hero.

Ponad 25 lat temu Atari szykowało grę FMV pt. American Hero. Produkcja nie została jednak nigdy dokończona i wydana - głównie ze względu na porażkę konsoli Atari Jaguar/Atari Jaguar CD. Jak się okazuje materiały związane z tym projektem z lat 90, nie przepadły. American Hero doczeka się w końcu wydania na aktualne platformy (konsole i PC).

W American Hero wcielimy się w Jacka Devona, agenta specjalnego, którego zadaniem jest przejęcie antidotum/leku na bardzo niebezpiecznego wirusa.. Wskrzeszeniem American Hero zajęły się Ziggurat Interactive i studio Empty Clip, które oprócz materiałów wideo nagranych jeszcze w latach 90. wykorzystują w swoim projekcie nowe sesje dubbingu (m.in. z Timothym Bottomsem znanym z "The Last Picture Show" i "Elephanta", wcielającym się w główną rolę w grze).

American Hero wskoczy do cyfrowej dystrybucji w najbliższych miesiącach. Do premiery dojdzie na PC, PS4, XOne i prawdopodobnie również na Switch.

Tagi: american hero Atari atari jaguar fmv