Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.06.2021 23:51
The Last of Us Part II Lev
4262V

The Last of Us 2 okiem Lev’a. Aktor wcielający się w postać dzieli się swoją perspektywą na grę

Ian Alexander, aktor wcielający się w Leva na potrzeby kontynuacji The Last of Us z ubiegłego roku, opowiedział o podobieństwach pomiędzy swoim życiem a grą oraz wizją przyszłości jego bohatera.

The Last of Us Part II było grą kapitalną i jednym z najlepszych zwieńczeń minionej generacji konsol. Zaledwie tydzień temu mogliśmy celebrować równy rok, odkąd pozycja zadebiutowała i pozwoliła graczom wejść do niebywale brutalnego świata. Ten świetnie łączył w sobie elementy przemocy oraz wszechobecnej śmierci ze swego rodzaju delikatnością i problemami wewnętrznymi.

Dwa dni temu bardzo ciekawego wywiadu dla portalu Wired udzielił Ian Alexander, aktor, który w grze wcielił się w Leva - jedną z tych postaci, które w wielu środowiskach wywołała największe kontrowersje poprzez problem ze zrozumieniem swojej identyfikacji. Co ciekawe, również sam aktor jest po korekcie płci i opowiedział nieco o tym, jak mógł przełożyć własne doświadczenia na bohatera:

Wchodząc w tę rolę, byłem w stanie czerpać z własnych doświadczeń i traum, które przeżyłem w  młodym wieku. Cofałem się do czasu, gry miałem 13 lat i zastanawiałem się oraz próbowałem zrozumieć, jak działa świat - chciałem poznawać świat, poznawać ludzi i uczyć się o sobie.

Ian wspomniał o tym, że podobnie, jak w kwestii Leva, rodzice również nie przyjęli dobrze jego informacji związanej z transpłciowością. Stwierdził jednak, że w obu przypadkach - prawdziwym i w grze - bardzo go to ukształtowało i uczyniło tym, kim jest obecnie. Aktor wspomniał również o tym, jak widzi przyszłość swojej postaci:

Myślę, że [Lev - przyp. red.] znajdzie rodzinę, która pomoże mu wyleczyć się z tej rany, jaką była utrata Yary oraz własnej matki w tak traumatycznych okolicznościach. Myślę, że Lev ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość.

Jak wspominacie rzeczoną postać w samej grze? Chcielibyście zobaczyć kiedyś jakiś dodatek związany z Levem, w którym moglibyśmy poznać jego dalsze losy?

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-last-of-us-part-2-actor-reveals-hopes-for-levs-future-and-how-he-identifies-with-the-character/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II