Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.06.2021 20:55
Cyberpunk 2077 x Adam Kiciński
2545V

Cyberpunk 2077 prezentuje „satysfakcjonujący poziom”. Prezes CD Projektu zadowolony z wydajności gry

Cyberpunk 2077 wciąż otrzymuje kolejne aktualizacje, które wpływają pozytywnie na jakość gry, ale nadal rozgrywka na PlayStation 4 nie jest rekomendowana przez Sony. Mimo to CD Projekt jest zadowolony z jakości – w sprawie tytułu wypowiedział się Adam Kiciński, prezes firmy.

Cyberpunk 2077 po półrocznej absencji powrócił na PlayStation Store, ale Sony wciąż nie zachęca do poznawania Night City na PlayStation 4. Firma rekomenduje rozgrywkę na PlayStation 4 Pro lub PlayStation 5 (wsteczna kompatybilność).

Twórcy wciąż pracują nad aktualizacjami, opracowują również next-genową aktualizację i pracują nad pierwszymi dodatkami, więc sprawę gry postanowił skomentować prezes CD Projektu. Adam Kiciński podczas konferencji na GPW Innovation Day potwierdził, że jego zdaniem – Cyberpunk 2077 pod względem stabilności i wydajności prezentuje już dobry poziom:

„Cały czas pracujemy nad nowymi patchami. Osiągnęliśmy już satysfakcjonujący poziom w tym zakresie [stabilności – red.]. Pracowaliśmy też nad generalną wydajnością, z tego też jesteśmy dość zadowoleni. Oczywiście usuwaliśmy też błędy i glitche, i to będziemy dalej czynić. Z czasem będziemy wprowadzać poprawki w generalnych systemach, na które gracze zwracają uwagę”.

Adam Kiciński potwierdził również, że w CD Projekt RED pracuje aktualnie ponad 600 deweloperów i duża część zespołu wciąż zajmuje się Cyberpunkiem 2077 – studio pracuje nad poprawkami, aktualizacjami oraz edycjami na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

The Witcher: Monster Slayer zajmuje się 50-osobowy zespół, a 100 twórców rozbudowuje Gwinta. Studio rozwija także niezapowiedziane projekty:

„Są też zespoły, które prowadzą w jakimś zakresie prace nad nieogłoszonymi jeszcze rzeczami, w ramach franczyz, które mamy [Cyberpunk 2077 i Wiedźmin – red.]”.

Źródło: https://tvn24.pl/biznes/tech/cyberpunk-2077-cd-projekt-nadal-pracuje-nad-poprawkami-5129096

Tagi: CD Projekt cd projekt red Cyberpunk 2077