Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2021 16:04
PlayStation 5 i Xbox Series X na pełnym porównaniu szybkości - Test
5560V

PlayStation 5 i Xbox Series X na pełnym porównaniu szybkości. Test uwypukla atuty obu platform

PlayStation 5 i Xbox Series X|S to pierwsze konsole wykorzystujące dyski SSD, więc gracze mogą liczyć na między innymi szybkie wznawianie rozgrywki. Jak jednak radzą sobie najmocniejsze urządzenia Sony oraz Microsoftu w bezpośrednim starciu? Sprawdźcie ciekawy test.

Jeszcze przed premierą aktualnej generacji słyszeliśmy wiele na temat nowych dysków SSD, ale na początku nie wszystkie gry potrafiły dobrze wykorzystać technologię. Nadal pojawiają się pozycje, których deweloperzy nie zadbali o odpowiednie wsparcie, ale najnowszy materiał od ElAnalistaDeBits zestawia PlayStation 5 i Xboksa Series X, by zaprezentować graczom ciekawe wnioski.

Jego zdaniem, Xbox Series X oferuje szybsze zarządzanie systemem (start, restart, tryb uśpienia), ale czytnik PlayStation 5 znacznie szybciej zapisuje gry z płyty. Sprzęt Microsoftu ma oferować odrobinę szybsze pobieranie pozycji z cyfrowego sklepu, ale wiele tytułów z PS5 zajmuje mniej – co znacznie skraca czas ściągania. W przypadku odinstalowania tytułów nie dostrzeżecie różnicy, a konsola Japończyków ma oferować szybsze pierwsze uruchomienie produkcji.

Jednak Microsoft zadbał o Quick Resume, który oferuje zupełnie nową jakość – technologia wykorzystuje coraz więcej gier, więc powrót do rozgrywki jest błyskawiczny i tej opcji nie posiada PS5.

Podsumowanie:

PS5 i XSX - szybkość porównanie test

Źródło: YouTube.com

Tagi: playstation 5 ps5 Xbox Series X XSX