Iza Łęcka Iza Łęcka 22.06.2021 09:27
Polacy zajmą się stworzeniem gier dla Nintendo! Forever Entertainment
1657V

Polacy zyskali wsparcie od Nintendo. Forever Entertainment potwierdza zawarcie „istotnej umowy”

Forever Entertainment nawiązało współpracę z kolejnym gigantem z Japonii. Twórcy Panzer Dragoon: Remake i The House of the Dead: Remake zajmą się wydaniem gier dla Nintendo. To bardzo ciekawy ruch rodzimego studia.

Forever Entertainment współpracuje już z Segą (Panzer Dragoon: Remake i The House of the Dead: Remake) oraz Square Enix (tajny projekt), jednakże polskie przedsiębiorstwo idzie o krok dalej, rozszerzając działalność. Wiele na to wskazuje, że deweloperzy z Gdyni mają możliwości, by zaopiekować się następną produkcją. Obecnie potwierdzono nawiązanie współpracy z Nintendo:

„Zarząd Forever Entertainment S. A. (FE) informuje o zawarciu istotnej umowy pomiędzy FE , a Nintendo Co., Ltd. (Nintendo) z Japonii.

Na mocy powyższej umowy FE otrzyma istotne wsparcie finansowe od Nintendo na realizację umowy wydawniczej, której celem jest wydanie kilku tytułów na Nintendo Switch z planu wydawniczego FE”.

Aktualnie nie poinformowano, nad jakimi projektami będzie pracować polskie studio, lecz daty premier wszystkich gier zostaną przedstawione w następnych raportach. Oficjalna wiadomość sugeruje, że zespół zajmie się więcej niż jednym tytułem dla Japończyków.

Czy możemy oczekiwać powrotu znanych przygód Mario, które zostaną odświeżone przez Forever Entertainment? Na szczegóły pozostaje nam zaczekać, jednak sytuacja wydaje się bardzo interesująca. Obecnie przedsiębiorstwo wydało łącznie ponad 80 gier na siedmiu platformach i posiada ponad 50 partnerów biznesowych z całego świata, plasując się w pierwszej trójce największych wydawców na świecie pod względem liczby pozycji udostępnionych na Nintendo Switchu.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/FOREVER-ENTERTAINMENT-S-A-Podpisanie-istotnej-umowy-8138094.html

Tagi: Forever Entertainment Nintendo