Roger Żochowski Roger Żochowski 31.05.2012 02:04
Co na konferencji CD Projekt robiły kury?
2957V

Co na konferencji CD Projekt robiły kury?

Czas na podsumowanie letniej konferencji CD Projekt. Zanim gracze na całym świecie mieli okazję obejrzeć na żywo przekaz z siedziby firmy, przedstawiciele branżowych mediów mogli dowiedzieć się nieco więcej o planach polskiego wydawcy na najbliższe miesiące. Nie zabrakło kilku niespodzianek.

xxxxx

 

Wprawdzie bomby w postaci Cyberpunk, o którym pisaliśmy wcześniej, nic nie przebiło, dowiedzieliśmy się między innymi o tym, że sprzedaż drugiego Wiedźmina (dane dotyczące wersji na PC i Xboksa 360), przekroczyła już 1,7 miliona egzemplarzy.

 

 

 

 

Lecąc dalej nie sposób nie wspomnieć o zapowiedzi Symulatora Farmy 2013, który to pojawi się po raz pierwszy w historii na PS3 i Xboksa 360. Fani mogą liczyć na nowy sprzęt rolniczy (ponad 20 maszyn) oraz zwierzęta hodowlane. Na konferencji promowano na potęgę kury (hymn reprezentacji Polski na Euro zobowiązuje!), których nie omieszkano zaprezentować na jednym ze screenów. Prowadzący wspominając o drobiu sprawiał wrażenie bardzo podekscytowanego. Publiczność już nieco mniej. Niestety, patrząc na oprawę graficzną tego "potencjalnego hitu", jakoś ciężko jest uwierzyć, że gra odniesie na konsolach sukces. Ale może jestem po prostu uprzedzony?

 

 

 

Podczas imprezy wspomniano także o sequelu Epic Mickey, którego wydaniem na polski rynek również zajmie się CD Projekt. Pozytywna wiadomością jest taka, że gra doczeka się pełnej, polskiej wersji językowej, a jednym z aktorów, którego usłyszymy w grze będzie nieśmiertelny (jeśli chodzi o growe lokalizacje), Jarosław Boberek. Partnerować będą mu także Krzysztof Tyniec oraz Kacper Kuszewski. Kolejnym tytułem Disneya, który pojawi się na konsolach, będzie Merida Waleczna, czyli growa adaptacja kinowej animacji. Tytuł wykorzysta możliwości kontrolerów ruchu i to zarówno Kinecta jak i PS Move.

 

 

 I to chyba tyle w kwestii konsol. Promowano także kilka tytułów na peceta (Guild Wars 2, nowa odsłona Divinity), pochwalono się ogromnym sukcesem Diablo III (a także brakami w dostawie, co już chyba nie jest powodem do dumy), oraz zaprezentowano nowości wydawnicze na rynku filmowym.

 W tym ostatnim przypadku warto zwrócić przede wszystkim uwagę na filmy z serii "Rebel Rebel", które to zainteresują wszystkich fanów niekonwencjonalnego kina. Bo chyba przyznacie, że takie tytuły jak "Mordercza opona". "Łowca Trolli" czy "Norweski Ninja" trochę śmieszą, ale i intrygują. A już całkiem poważnie: osobiście wolę często obejrzeć tego typu produkcje, niż to co serwują nam co miesiąc w kinach. I tym pozytywnem akcentem zakończymy naszą relację.
 

Tagi: CD Projekt polska relacja