Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2021 19:16
GTA 5 stworzone przez SI
3893V

GTA 5 stworzone przez SI. Zobaczcie gameplay z GAN Theft Auto

GTA 5 nieustannie inspiruje deweloperów, którzy chcą wykorzystać świat stworzony przez Rockstar, by móc testować technologie lub eksperymentować ze swoimi tytułami. Dzisiaj możemy sprawdzić, jak sieć neuronowa GameGAN firmy NVIDIA zajęła się odtworzeniem Grand Theft Auto.

W Sieci pojawił się bardzo ciekawy materiał, który pokazuje, jak sztuczna inteligencja wykorzystująca sieć neuronową GameGAN firmy NVIDIA odtworzyła kawałek świata Grand Theft Auto 5.

Grafika nie jest specjalnie imponująca, ale trzeba wziąć pod uwagę, że technologia zadbała o takie detale jak cienie pod samochodem oraz odbicia świata słonecznego na tylnej szybie.

GAN Theft Auto jest rzeczywistym i grywalnym środowiskiem. Harrison Kinsley i jego współpracownik Daniel Kukiela wypożyczyli na potrzeby tego projektu stację DGX Station A100 firmy NVIDIA, która została wyposażona w cztery procesory graficzne A100 Ampere i 64-rdzeniowy procesor AMD Epyc. Następnie twórcy nauczyli GAN, jak porusza się samochód i w jaki sposób powinien reagować na sterowanie. Sztuczna inteligencja na początku nie radziła sobie z granicami, ale w pewny momencie zaczęła uczyć się, gdzie kończy się ulica.

Trzeba zaznaczyć, że wszystko, to co zobaczycie zostało stworzone przez SI – tutaj żaden z elementów nie został przygotowany przez człowieka. Sztuczna inteligencja zaprojektowała całe demo.

Technologia nie jest pozbawiona błędów, ale już teraz nie brakuje opinii, według których GAN może w przyszłości pomóc deweloperom projektować gry lub nawet samoistnie tworzyć niektóre z fragmentów.

Źródło: https://www.pcgamer.com/this-is-grand-theft-auto-as-made-by-ai/

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North