Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2021 17:32
Battlefield 2042
958V

Battlefield 2042 nie mogło zaoferować jedynie większych map. Twórcy zmienili sposób projektowania lokacji

W Battlefield 2042 na jednej mapie może pojawić się nawet 128 graczy, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na wrażenie wojny totalnej. Twórcy jednak nie mogli w prosty sposób powiększyć lokacji – DICE zajęło się całkowicie nowym projektowaniem lokacji.

Pierwszy zwiastun Battlefield 2042 wywołał spore poruszenie i produkcja stale cieszy się dużym zainteresowaniem. Twórcy doskonale to wiedzą i postanowili przybliżyć graczom ważny temat – starcia 128 graczy na jednej mapie.

W takich bitwach będą mogli brać udział jedynie gracze, którzy z PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC. Twórcy jednak nie mogli jedynie powiększyć lokacji, ponieważ chcąc zaoferować graczom odpowiednie wrażenia, deweloperzy musieli „zmienić sposób projektowania poziomów”.

W Battlefield 2042 nie tylko trafimy do ogromnych miejscówek, ale te będą specjalnie „podzielone” na mniejsze strefy – deweloperzy w ten sposób mogą zapewnić graczom wiele różnorodnych celów, ale w wydzielonym fragmencie pojawi się wyznaczona liczba wyzwań. W ten sposób twórcy będą mieć pewność, że niezależnie od miejsca akcji: gracze zawsze będą uczestniczyć w wielkich bitwach.

Battlefield 2042 ma zaoferować nową jakość wrażeń, ponieważ deweloperzy zadbali jeszcze o „momenty”, czyli specjalne wydarzenia, które mają zupełnie odmienić pole bitwy. W trakcie takich sytuacji zobaczymy między innymi burzę piaskową.

Sprawdźcie nasze podsumowanie informacji o Battlefield 2042.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-2042-dice-says-just-making-maps-bigger-wont-work-game-uses-clustering-for-objectives

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts