Iza Łęcka Iza Łęcka 21.06.2021 09:37
Abandoned
771V

Pokaz Abandoned opóźniony. Gra trafi na PS5 i PC, jednak twórcy ostrzegają przed oszustami

Enigmatyczny pokaz Abandoned zbliża się wielkimi krokami, chociaż Blue Box Game Studios potwierdziło, że potrzebuje nieco więcej czasu, by zaprezentować grę. Już wkrótce otrzymamy okazję zobaczenia „interaktywnego zwiastuna”, który powinien raz na zawsze obalić lub potwierdzić wcześniejsze szalone teorie.

Od kilku dni entuzjaści serii Silent Hill próbują połączyć Abandoned z Hideo Kojimą oraz znaną marką. W minionym tygodniu deweloperzy z Holandii po raz kolejny zaprzeczyli związkom z twórcą oraz IP, jeszcze bardziej podsycając zainteresowanie wielką prezentacją gry.

W pierwotnym planie Abandoned miało zostać ujawnione we wtorek, jednak studio dokonało drobnych zmian i przełożyło pokaz na piątek. Powodem są problemy z lokalizacją, dlatego dopiero pod koniec tygodnia zostanie opublikowany „interaktywny zwiastun”.

Od pewnego czasu wiemy, że zespół przygotowuje specjalną aplikację, dzięki której gracze sprawdzą materiały promocyjne. Będzie to pierwsza tego typu prezentacja pozycji na PlayStation 5 – obecnie nie znamy zbyt wielu konkretów dotyczących projektu.

Wraz z coraz większą popularnością nowego IP pojawili się chętni do osiągnięcia łatwego zysku. Blue Box Game Studios odpowiedzialne za Abandoned ostrzega zainteresowanych tytułem – oszuści wysyłają do graczy fałszywe informacje dotyczące zamówień przedpremierowych. W oficjalnej wiadomości podkreślono, że pre-ordery wystartują na PSN.

Możemy również potwierdzić, że gra będzie dostępna na PS5 i PC:

Źródło: Twitter: BBGameStudios

Tagi: Abandoned Blue Box Game Studios