Silent Hill od Hideo Kojimy to Abandoned? Gracze łączą Japończyka z tajemniczą grą i tworzą szalone teorie

Gry
1684V
Silent Hill od Hideo Kojimy to Abandoned? Gracze łączą Japończyka z tajemniczą grą i tworzą szalone teorie
Iza Łęcka | 18.06.2021, 08:24

Jak bumerang powraca temat Hideo Kojimy i Abandoned. Zaintrygowani sympatycy ekscentrycznego twórcy Death Stranding doszukują się następnych poszlak, które mogą go połączyć z nową produkcją. Niektóre teorie są szalone, jednak liczba zbiegów okoliczności budzi coraz więcej niepewności.

Abandoned intryguje część społeczności PlayStation – w tym tygodniu Hideo Kojima i Silent Hill zostali ponownie połączeni z zapowiedzianą pozycją zmierzającą na PS5. By rozwiać wszelkie wątpliwości, zespół wydał komunikat o braku powiązania z marką Konami.

Zapewnienia studia nie wydają się jednak wiarygodne dla graczy, którzy pamiętają wydarzenia sprzed kilku lat – w tym czasie na Twitterze pojawiło się fałszywe studio, które zapowiadało swoją najnowszą produkcję. Okazało się, że sprawa dotyczyła Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Czy Kojima także i tym razem pogrywa sobie z fanami i stworzył fałszywe studio, by w typowym dla siebie, specyficznym stylu przedstawić horror w uniwersum Konami? Seria poszlak oraz szalonych teorii może wprawić w osłupienie – sprawdźcie, czego dokładnie dotyczą.

Niektóre „wskazówki” są naprawdę naciągane i wydają się niedorzeczne, inne wprawiają w zdumienie, tymczasem tematem interesują się kolejni dziennikarze. Wczoraj Jason Schreier spędził kilka godzin na sprawdzaniu przytoczonych spiskowych teorii i, jak potwierdził, na początku był przekonany, że to projekt Kojimy, jednak po pewnym czasie stwierdził, że ktoś mógł się bardzo napracować, by sprawa gry nawiązywała do twórcy i wzbudzała tak silne emocje.

Źródło: https://www.reddit.com/r/silenthill/comments/o1kssn/here_are_all_the_possible_hints_that_blue_box

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper