Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.06.2021 12:15
Twist na pierwszym zwiastunie. Michael Caine w thrillerze inspirowanym powieścią Charlesa Dickensa
361V

Twist na pierwszym zwiastunie. Michael Caine w thrillerze inspirowanym powieścią Charlesa Dickensa

Twist jest kolejnym filmem, po "Pig" z Nicolasem Cagem i opowieści sci-fi pt. "Settlers", którego producenci chcą skorzystać z letniego otwarcia kin.

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać sytuacja z pandemicznymi regulacjami na jesieni. Producenci i dystrybutorzy filmów spieszą się więc, by kolejne obrazy uderzyły do kina jeszcze w trakcie wakacji. Najnowszy film, który wleci w lipcu do amerykańskich kin (data premiery w Polsce jest jeszcze nieznana) to "Twist". Obraz, który trafi w USA na wielki ekran 30 lipca, dorobił się właśnie pierwszego trailera.

Film został zainspirowany ikoniczną książką Charlesa Dickensa "Oliver Twist". Akcję produkcji osadzono we współczesnym Londynie, w którym prześledzimy losy młodego, utalentowanego grafficiarza, który zasila szeregi lokalnego gangu po śmierci swojej matki. W filmie zobaczymy takich aktorów jak Michael Caine, Lena Headey, Sophie Simnett i Raff Law.

Reżyserią "Twist" zajął się Martin Owen a scenariusz do filmu napisał John Wrathall. Owen ma na koncie takie filmy jak "LA Slasher" z 2015 roku i "Killers Anonymous" z 2019 r.

Źródło: https://www.nme.com/news/get-the-first-look-at-rita-ora-and-michael-caine-in-new-oliver-twist-reboot-2574326

Tagi: film kino