Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2021 20:56
Microsoft Flight Simulator
1254V

Microsoft Flight Simulator na rozgrywce z Xboksa Series X. Twórcy zadbali o nowe funkcje na konsolach

Asobo Studio przygotowuje się do premiery Microsoft Flight Simulator na Xboksach Series X|S. Tytuł otrzyma nowe funkcje na konsolach, dzięki którym gracze otrzymają odpowiednie wprowadzenie do rozgrywki. Twórcy pokazali kilka ujęć z gry.

Jorg Neumann, szef działu Flight Simulator w firmie Microsoft, pojawił się na Xbox Games Showcase Extended, by opowiedzieć o nowej wersji produkcji. Tytuł już wkrótce będzie dostępny na Xboksach Series X|S i choć pozycja zadziała w 30 klatkach na sekundę, to zainteresowani otrzymają możliwość latania po całej planecie.

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że deweloperzy opracowując konsolowe wydanie zadbali o między innymi 10 lotów, które pozwolą graczom wskoczyć do akcji – w ten sposób zainteresowani poznają niezbędne podstawy i będą mogli się po prostu zabawić. Drugą ciekawą opcją jest możliwość włączenia oznaczeń na mapie, dzięki którym otrzymamy informacje na temat ekscytujących lokacji w świecie gry – tak by gracze nie przegapili terenów, którymi warto się zainteresować.

Studio zajęło się także odświeżeniem samouczków i rozbudowano ich liczbę – z 8 do aż 22 poradników. Te są krótsze, ale mają w ciekawszy sposób przedstawiać ważne informacje dotyczące rozgrywki. Gracze otrzymają także możliwość skorzystania z funkcji Flight Assistant, dzięki któremu w pewnym momencie SI może przejąć kontrolę nad maszyną.

Co ciekawe, Microsoft Flight Simulator otrzyma również mechanikę „Land Anywhere”, dzięki której wylądujemy w każdym miejscu. Poniżej sprawdzicie materiał z Xbox Games Showcase Extended oraz zapowiedź kolejnej aktualizacji świata.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios