Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2021 19:24
Hellblade 2
2123V

Hellblade 2 ma być „wyjątkowym” tytułem. Microsoft pokazał IP

Na Xbox Games Showcase Extended nie zabrakło oczekiwanej przez wielu produkcji od Ninja Theory. Studio opublikowało materiał z gry i ponownie otrzymaliśmy szansę posłuchania głównej bohaterki widowiska. Zobaczcie ciekawy materiał.

Senua's Saga: Hellblade II został zaprezentowany wraz z Xboksem Series X, ale aktualnie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się najnowszej produkcji Ninja Theory. Twórcy w ostatnich miesiącach przeszli wielkie zmiany, zespół został rozbudowany i teraz twórcy mogą znacznie szybciej rozwijać oczekiwaną przez wielu graczy przygodę.

Na początku materiału pojawił się Tameem Antoniades, szef Ninja Theory, który potwierdził, że jego zespół musi na początku stworzyć „duży kawałek pozycji”, a następnie twórcy będą mogli przejść „do pełnej produkcji reszty gry”. Trudno w zasadzie powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery.

Ninja Theory chce mieć pewność, że stworzy grę, która będzie czymś więcej niż zwykłą kontynuacją:

„Hellblade było dla nas bardzo wyjątkowe i nie zamierzamy przygotować zwykłego sequela, chcemy stworzyć coś wyjątkowego, więc utrudniamy sobie życie tak bardzo, jak to tylko możliwe w dążeniu do tego”.

Twórcy spędzają czas na Islandii, by zebrać odpowiednie dane:

„Akcja gry toczy się w IX-wiecznej Islandii, więc wysyłaliśmy tam nasze zespoły artystyczne i dźwiękowe, które zajmowały się fotografią, fotogrametrią i łączyły to z danymi satelitarnymi, aby odtworzyć duże obszary krajobrazu”.

W Hellblade 2 otrzymamy „cyfrowe postacie nowej generacji”:

„Jeśli chodzi o postacie, budujemy prawdziwe kostiumy i skanujemy je. Współpracujemy z Epic Games, aby dostarczyć Wam cyfrowe postacie nowej generacji. Jeśli chodzi o walkę, chcieliśmy, aby była wyjątkowo realistyczna i brutalna, dlatego Melina, nasza główna aktorka, trenowała przez dwa lata, a wszyscy nasi animatorzy przeszli szkolenie bojowe”.

Tagi: Microsoft Ninja Theory Senua's Saga: Hellblade II