Iza Łęcka Iza Łęcka 17.06.2021 10:30
Wolfenstein
1809V

Wolfenstein 3 kolejną niespodzianką Microsoftu? Indiana Jones znajduje się w bardzo wczesnej fazie powstawania

Microsoft może zaskoczyć jeszcze jedną produkcją, która zapewne trafi wyłącznie na Xboksy Series X|S i PC. Słowa Pete'a Hinesa wydają się niezwykle intrygujące w kontekście tajnego projektu, nad którym w ostatnich latach mogło pracować MachineGames. Wolfenstein 3 może znajdować się w produkcji od przynajmniej dwóch lat.

Korporacja z Redmond, kupując Bethesdę, zdobyła nie tylko takie IP jak Starfield, Fallout czy The Elder Scrolls, ale również zespół MachineGames. Kilka miesięcy temu deweloperzy potwierdzili, iż otrzymali możliwość rozwijania gry w uniwersum Indiany Jonesa, jednak nie możemy liczyć na jej szybką premierę.

W trakcie spotkania z dziennikarzem GameSpotu Pete Hines ujawnił, że tytuł znajduje się w „bardzo, bardzo, bardzo” wczesnej fazie projektowania. Prace najprawdopodobniej rozpoczęły się w czasie, gdy studio ogłosiło nawiązanie współpracy z Disneyem – identycznie wyglądał proces w przypadku gry z uniwersum Star Wars od Ubisoftu.

Słowa Hinesa są o tyle intrygujące, że nasuwają pytania o zakres obowiązków Szwedów w ciągu ostatnich lat. Jak wiemy każdy zespół przeskakuje od projektu do projektu, czym więc zajmowali się specjaliści? W 2017 roku twórcy zaproponowali Wolfenstein II: The New Colossus, natomiast w 2019 roku zadebiutowały gry Wolfenstein: Youngblood oraz Wolfenstein: Cyberpilot, lecz kooperacyjna przygoda oraz tytuł VR były rozwijane przez mniejsze ekipy – deweloperzy mogli liczyć również na dodatkowe wsparcie między innymi Arkane Studios.

Co jednak robił od 2017 roku główny oddział MachineGames? Od dawna pojawiają się plotki, zgodnie z którymi twórcy powoli koncentrowali się na kolejnej historii B.J. Blazkowicza, jednak wciąż brakuje konkretnej zapowiedzi.

Wiceprezes ds. globalnego marketingu i komunikacji w Bethesdzie wspomniał, że gracze nie powinni się martwić o markę Wolfenstein:

„Jeśli chodzi o Wolfensteina lub jakąkolwiek inną franczyzę, której planów nie określiliśmy, będę musiał poczekać [z informacjami -przyp. red.], aż dojdziemy do punktu, w którym będziemy chcieli o tym rozmawiać. Możesz umieścić mnie na czele listy osób, które chcą zobaczyć kolejną grę z serii Wolfenstein, więc nie ma obaw”.

Możemy przypuszczać, że deweloperzy od 2017 lub 2019 roku pracowali nad tajną produkcją, a ostatnia wypowiedź Hinesa odnosząca się do IP sugeruje, że Wolfenstein 3 powstaje. Jeśli gra jest rozwijana od 2 bądź nawet 4 lat, to w niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się drobnych informacji.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Bethesda MachineGames Microsoft Wolfenstein Wolfenstein 3 Xbox