Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 16:30
Youtuber Kamerzysta
4335V

Youtuber Kamerzysta może trafić do więzienia na 8 lat. Sąd przedłużył areszt

Jeden z najbardziej znanych patoyutuberów może przez długi czas nie wrócić do działalności internetowej. Kamerzysta trafił w kwietniu do aresztu i według najnowszych informacji – grozi mu nawet osiem lat więzienia.

W kwietniu do aresztu trafił Kamerzysta – jeden z najbardziej znanych patoyutuberów, który stał za sukcesem Kruszwila. Twórca na jednym z ostatnich materiałów namawiał młodego chłopaka z niepełnosprawnością intelektualną do między innymi jedzenia ziemi i skakania do śmietnika z balkonu.

Youtuber trafił do aresztu, jednak już w maju sąd potwierdził, że potrzebuje dodatkowego czasu, by zająć się tą sprawą. Kamerzysta miał wczoraj wrócić do swojego domu, ale na wniosek prokuratury po raz kolejny zdecydowano się zatrzymać internetowego twórcę:

„Sąd dalej uznaje, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia tego czynu przez podejrzanego, jak również, że dalej na wolności mógłby wpływać na postępowanie karne, nakłaniać świadków do zmiany zeznań i generalnie bezprawnie wpływać na umniejszenie swojej odpowiedzialności karnej” - podkreślił Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Według najnowszych informacji, Kamerzyście grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności, jednak jego obrona próbuje wytłumaczyć, że youtuber nie wiedział o niepełnosprawności intelektualnej osoby, którą zatrudnił do filmu. Jednocześnie twórca podkreśla, że cały film był wyreżyserowany.

Poszkodowany w ostatnim wywiadzie podkreślił, że sprawa miała wyglądać inaczej:

„Nie tak to miało być. Miałem wejść do sklepu bez koszulki, a oni mieli to nagrać i mi za to zapłacić. Chciałem mieć dużo obserwujących na Instagramie i być sławny, a oni mnie oszukali. Nawet nie zapłacili tyle, ile obiecali”.

Źródło: https://www.donald.pl/artykuly/jAnU9tAm/youtuber-kamerzysta-zostaje-w-areszcie-grozi-mu-8-lat-wiezienia

Tagi: youtube youtuber