Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 15:44
Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft zadbał o ciekawą funkcję
2217V

Xbox Series X|S i Xbox One ulepszone. Microsoft zadbał o ciekawą funkcję

Microsoft opublikował czerwcową aktualizację Xboksów Series X|S i Xboksa One. System konsol został rozbudowany i amerykańska korporacja przygotowała wcześniej zapowiedzianą funkcję, a dodatkowo rozszerzono możliwości oficjalnej aplikacji.

Na Xbox & Bethesda Games Showcase nie brakowało nowych gier od amerykańskiej korporacji, ale nadszedł czas, by powrócić do rzeczywistości i Microsoft opublikował już nową aktualizację dla systemu Xboksa Series X|S i Xboksa One. Firma wprowadziła zapowiadaną wcześniej funkcję.

Microsoft oferuje teraz graczom transkrypcję mowy na tekst i tekstu na mowę – tak by każdy posiadacz Xboksów mógł bez problemu porozumieć się ze swoimi współtowarzyszami. Teraz każdy zainteresowany otrzyma możliwość komunikacji:

„W zespole Xbox wierzymy, że gry powinny być otwarte, przystępne i dostępne dla wszystkich. Obejmuje to ułatwianie graczom wspólnej rozgrywki i komunikacji. Czat imprezowy, używany przez graczy na całym świecie do rozmawiania ze znajomymi podczas gry, obsługuje teraz konwersję mowy na tekst i tekstu na mowę. Każda z tych funkcji może być wykorzystana do pomocy fanom, którzy są głusi lub niedosłyszący i/lub nie mogą lub nie chcą mówić”.

Korporacja zaktualizowała także oficjalną aplikację, gdzie będą teraz pojawiać się wiadomości dotyczące gier, która następnie można skomentować, udostępnić lub polubić. Firma rozbudowała nawet opcję w aplikacji Xbox Family Settings – rodzice mogą teraz zezwolić swoim dzieciom grać w wybrane, sieciowe pozycje.

Xbox transkrypcja

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/15/june-2021-xbox-update/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox One Xbox Series X|S