Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2021 15:09
Metroid Dread
861V

Metroid Dread został oficjalnie ujawniony 16 lat temu. Nintendo potwierdziło ciekawą sytuację

Jedną z niespodzianek Nintendo na E3 2021 był Metroid Dread, ale okazuje się, że gra miała zostać zapowiedziana już 16 lat temu. Japończycy przygotowywali się do ujawnienia produkcji, ale na ostatniej prostej zmienili zdanie.

Nintendo zaprezentowało zwiastun, gameplay i nawet datę premiery Metroid Dread, ale jeśli interesujecie się wielką marką Nintendo, to mogliście już wcześniej słyszeć o tej produkcji. W 2005 roku Japończycy przedstawili swoje plany redakcji Game Informer i wśród konkretów pojawił się właśnie Metroid Dread – tytuł miał zostać zaprezentowany na targach E3, ale zamiast tego firma pokazała Metroid Prime Hunters.

Craig Harris z IGN we wrześniu 2005 roku potwierdził, że Metroid Dread znajduje się w produkcji – dziennikarz podkreślał, że pozycja jest prawdziwa i prawdopodobnie zostanie przedstawiona graczom w kolejnym roku.

Tak się niestety nie stało, Metroid Dread zaginął bez wieści i jedynie wzmianka o tytule pojawiła się w formie Easter Egga w Metroid Prime 3 z 2007 roku. Wierni fani sądzili, że tytuł już nigdy nie powstanie, ale zostali zaskoczeni wczorajszą prezentacją.

Do sytuacji odniósł się Yoshio Sakamoto, producent całej serii, który powiedział, że Metroid Dread pojawił się jako „pomysł” około 15 lat temu, ale zrezygnowano z niego z powodu technologii – deweloperzy obawiali się, że nie będą mogli stworzyć wykreowanej koncepcji.

Metroid Dread - 2

Metroid Dread - 0

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendos-new-metroid-was-first-reported-by-the-media-16-years-ago/

Tagi: MercurySteam Metroid Dread nintendo