Iza Łęcka Iza Łęcka 16.06.2021 07:35
Starfield Xbox One
2008V

Xbox One otrzyma „wiele” next-genowych gier z Xboksów Series X|S. Microsoft ma interesujący plan

Microsoft zamierza zapewnić użytkownikom Xboksów One wiele nadciągających mocnych gier z katalogu Xboksa Series X|S. Producent nie przejmuje się brakiem wystarczającej mocy w starszej platformie, ponieważ skorzysta z technologii, którą gracze już dobrze znają.

Korporacja z Redmond zamierza stale wspierać dwie generacje konsol, jednak wydaje się całkowicie zrozumiałe, że w pewnym momencie zespoły deweloperskie musiały skupić się na mocniejszych sprzętach. Amerykanie kontynuują przyjętą strategię i nie zapominają o posiadaczach Xboksów Series X|S, którym chcą zapewnić rozgrywkę w next-genowe produkcje.

Po ostatnim pokazie Xboksa oraz Bethesdy wiemy, że na Xboksy Series X|S zmierzają takie ekskluzywne pozycje jak Starfield, Redfall i STALKER 2, które wymagają mocniejszych urządzeń, ale nie oznacza to, że tytuły nie trafią na Xboksa One – firma planuje wykorzystać chmurę:

„Niektóre gry, których premiery odbędą się w przyszłym roku w naszych studiach first party i u partnerów, takie jak Starfield, Redfall i Stalker 2, wymagają szybkości, wydajności i technologii Xboksów Series X|S. Cieszymy się, że deweloperzy będą mogli realizować swoje wizje w sposób, na jaki pozwoli im tylko sprzęt następnej generacji”.

„Z myślą o milionach osób, które grają dziś na konsolach Xbox One - nie możemy się doczekać, aby podzielić się informacjami o tym, jak przeniesiemy wiele z tych next-genowych gier, takich jak Microsoft Flight Simulator, na Twoją konsolę za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming, podobnie jak robimy to z urządzeniami mobilnymi, tabletami i przeglądarkami”.

Microsoft już teraz, wykorzystując chmurę, zapewnia rozbudowany katalog produkcji na urządzenia mobilne, a w niedalekiej przyszłości zaoferuje tytuły bezpośrednio do przeglądarek. Kolejnym krokiem jest udostępnienie Cloud Gamingu na Xboksach One.

Mówiąc o Cloud Gamingu trzeba podkreślić, że niezbędne jest mocne połączenie sieciowe, jednak dzięki temu rozwiązaniu wielu graczy będzie mogło sprawdzić takie pozycje jak Starfield na Xboksie One, a deweloperzy nie będą zmuszeni do uwzględniania w swoich projektach możliwości mniej wydajnej platformy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-says-many-series-x-games-will-be-playable-on-xbox-one-via-the-cloud/

Tagi: Cloud Gaming Microsoft Xbox Xbox One xbox series X|s