Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2021 20:24
SacriFire
603V

SacriFire to nowa gra twórców Regalii. Deweloperzy ponownie inspirują się klasykami jRPG-ów

Pixelated Milk zaintrygowało graczy świetną Regalia: Of Men and Monarchs, ale twórcy nie mają dość i chcą ponownie zaprosić fanów na produkcję, która w mocny sposób inspiruje się klasycznymi jRPG-ami. Zobaczcie SacriFire – gra zmierza na konsole i PC.

SacriFire to najnowsza produkcja warszawskiego Pixelated Milk, czyli twórców Regalia: Of Men And Monarchs. Teraz deweloperzy chcą zapewnić RPG-a, który łączy walkę w czasie rzeczywistym z turami oraz miesza grafikę 2D z 3D. Tytuł ma w przyszłym roku trafić na PlayStation 5, Xboksy Series X|S, PlayStation 4, Xboksa One, Nintendo Switcha i PC. Deweloperzy rozpoczęli zbiórkę na Kickstarterze, by zdobyć pieniądze na dokończenie gry.

Tak sytuację przybliżył Bartosz Łojewski, Project Lead z Pixelated Milk:

„Zespół Pixalated Milk strasznie cieszy się ze startu kampanii gry jRPG SacriFire na Kickstarterze. Piękny retro pixel art, połączenie walki w czasie rzeczywistym i turach, muzyka Motoi Sakuraby to nasz miłosny sonet dla gier z przeszłości, które jako ekipa kochamy. Gracze spotkają zapadające w pamięć postaci, zwiedzą podziemne miasto i świat duchów, staną pośrodku wojny między bogami i demonami, by w końcu wystawić na ostateczną próbę wiarę bohatera… Wszystko, czego potrzebuje dobra gra jRPG, jest tutaj. W ramach zbiórki chcemy pozyskać 82 tys. euro, by dokończyć naszą ambitną wizję, która nie ma granic!”

SacriFire przedstawi historię Ezekiela Ridana, czyli młodego rycerza, który dołączył do elitarnej sekty świętych wojowników. Ich zadaniem jest ochrona podziemnego miasta Antioch przed demonami z powierzchni.

Ezekiel ze swoimi kompanami zmierzy się z demonami, kultystami, starożytnymi automatami, a podczas starć herosi wykorzystają zmiennokształtne bronie oraz ataki specjalne. Istotnym detalem pojedynków będzie nie tylko zwykły cios, a wykorzystanie słabości wrogów i dobranie odpowiedniego oręża – broń pozwala wykonywać zabójcze kombinacje.

Tak prezentują się dodatkowe szczegóły:

  • Dynamiczna walka - mechanika starć w SacriFire łączy potyczki w czasie rzeczywistym z turami, czego efektem jest płynny system dający wyzwanie i satysfakcję. Gracz będzie walczył wspólnie z członkami drużyny, wybierał spomiędzy wielu broni, wymierzał ciosy w konkretne części ciała wroga i łączył ataki w zaawansowane kombosy.
  • Oprawa graficzna najwyższej jakości - połączenie pixel artu z grafiką trójwymiarową pozwala uzyskać poczucie retro wraz z pięknymi efektami. Ręcznie rysowane i animowane postaci mieszają się w spójny sposób z lokacjami wymodelowanymi w 3D.
  • Złożone problemy moralne - Historia w SacriFire bawi się konwencjami gier RPG. Z jednej strony weterani gatunku poczują się jak u siebie, ale pozory bywają mylące. Nawet najbardziej przyjazne postaci mogą zaskoczyć w każdej chwili.
  • Opowieść o dwóch światach - gracz będzie podróżował pomiędzy rozległym, podziemnym miastem Antioch oraz idyllicznym rajem Erebus, w bardzo szczegółowo zbudowanym świecie łączącym fantasy i science fiction.
  • Zaawansowany gameplay - gracz będzie mógł wybrać spomiędzy różnorodnych stylów walki, tworzyć przedmioty, rozwiązywać zagadki i przemierzać oryginalne lochy
  • Oryginalna muzyka i profesjonalny dubbing - ścieżka dźwiękowa gry powstała przy współpracy z Game Audio Factory, a jej autorem jest Motoi Sakuraba. Aktorzy współpracujący z Sound Cadence Studios wcielą się w postaci w SacriFire, nadając im odpowiednią głębie i osobowość.

SacriFire zebrało już 275 tysięcy złotych (na potrzebne 371 tysięcy), a do końca akcji crowdfundingowej pozostało jeszcze 28 dni.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: Pixelated Milk SacriFire zapowiedź