Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2021 19:57
Windows 11 będzie rewolucją
3304V

Windows 11 będzie rewolucją? Wyciekają materiały pokazujące system i menu Xboksa

Microsoft szykuje się do zaprezentowania nowego systemu, ale kolejne materiały pokazują, jak będzie wyglądał Windows 11. Trzeba przyznać, że korporacja chce zaszaleć i zapewni propozycję podobną do systemu Apple.

O Windowsie „nowej generacji” informujemy naszych czytelników już od pewnego czasu. Takimi słowami system zapowiadają sami przedstawiciele Microsoftu, ale nie musimy czekać do pełnej prezentacji, by zapoznać się z odświeżoną propozycją amerykańskiej korporacji.

Na zdjęciach widzimy zupełnie odmieniony pasek startowy, który przypomina teraz propozycję oferowaną przez Apple – otwarte programy znajdują się na środku. Tom Warren zaprezentował nawet, jak otwierają się poszczególne elementy systemu.

Możemy nawet sprawdzić jak będą wyglądać widgety na Windwos 11 (choć to podobno wstępna wersja) oraz sprawdzamy Windows Store i menu Xboksa – jak wiadomo gracze mogą korzystać z między innymi Xbox Game Pass dla PC, kupować gry czy też wysyłać wiadomości do znajomych z poziomu systemu.

Na uwagę na pewno zasługuje jeden fakt – Microsoft chce naprawdę w istotny sposób odświeżyć Windowsa. Pełny pokaz propozycji został zaplanowany na 24 czerwca 2021 roku, ale jak widać pierwsi zainteresowani testują możliwości systemu.

Windows 11 - przecieki - 1

Windows 11 - przecieki - 2

Windows 11 - przecieki - 3

Windows 11 - przecieki - 4

Windows 11 - przecieki - 5

Windows 11 - przecieki - 6

Źródło: https://www.theverge.com/2021/6/15/22535123/microsoft-windows-11-leak-screenshots-start-menu

Tagi: windows windows 11 Windows nowej generacji