Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.06.2021 12:40
Typowo konsolowa bijatyka triumfuje na Steam. Ranking sprzedaży gier na PC
585V

Typowo konsolowa bijatyka triumfuje na Steam. Ranking sprzedaży gier na PC

Japońskie bijatyki nigdy nie cieszyły się specjalną popularnością wśród użytkowników Steam. To zdaje się jednak zmieniać.

Okazuje się, że Guilty Gear Strive, wydane również na PS5 i PS4, jest największym bestsellerem na platformie cyfrowej dystrybucji Valve w ostatnich 7 dniach. Oznacza to wyjątkowo mocny debiut dla tej bijatyki - szczególnie na PC, gdzie ten gatunek nigdy nie generował specjalnie dużego zainteresowania.

W rankingu podawanym przez Steam brakuje dokładnych informacji o sprzedaży. I tak poznaliśmy jednak mniej więcej, ile osób bawi się przy Guilty Gear Strive. W szczytowym momencie ostatniego tygodnia w tym samym czasie serwery Steam zarejestrowały ponad 31 tysięcy użytkowników bawiących się w rzeczonej bijatyce, co jest imponującym rezultatem. Guilty Gear Strive zgarnia też od użytkowników na Steam bardzo pozytywne oceny (83% werdyktów kończy się rekomendacją), co pewnie sprawi, że gra będzie się dalej dobrze rozchodzić.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na mocny powrót do listy top 10 na Steam. Taki "comeback" wykonało świetne It Takes Two, które uplasowało się w ostatnim tygodniu na miejscu 2 listy. Ciekawy jest też przypadek Going Medieval, czyli strategii stworzonej przez Foxy Voxel, która znajduje się obecnie w fazie Early Access. Tytuł zdobywa bardzo pochlebne opinie na Steam (ponad 90% pozytywnych recenzji użytkowników).

Ranking sprzedaży gier na Steam:

  1.     Guilty Gear Strive
  2.     It Takes Two
  3.     Guilty Gear Strive (pre-ordery)
  4.     Battlefield 2042 (pre-ordery)
  5.     Valve Index VR Kit
  6.     Going Medieval
  7.     CS-GO Prime Status
  8.     Battlefield V
  9.     Grand Theft Auto V
  10.     ARK: Genesis (Season Pass)

Źródło: Steam
https://www.bluesnews.com/cgi-bin/board.pl?action=viewthread&boardid=1&threadid=223162

Tagi: Arc System Works Bandai Namco Guilty Gear -Strive-