A Plague Tale: Requiem wygląda cudownie. Twórcy potwierdzają premierę na XSX|S, PS5, Switchu i PC

Gry
3092V
A Plague Tale: Requiem wygląda cudownie. Twórcy potwierdzają premierę na XSX|S, PS5, Switchu i PC
Iza Łęcka | 14.06.2021, 12:14

A Plague Tale: Requiem to w pełni next-genowa przygoda, która robi ogromne wrażenie na nowych materiałach. Tym razem znane rodzeństwo stanie przed nowymi wyzwaniami, z którymi będą musieli się zmierzyć w brutalnym i bezlitosnym świecie.

Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase Microsoft potwierdził plotki dotyczące A Plague Tale: Requiem. Tytuł zadebiutuje w przyszłym roku i będzie dostępny od premiery w Xbox Game Pass. Zapowiada się okazałe wzmocnienie katalogu usługi – pamiętając o pierwszej odsłonie możemy oczekiwać, że wielu graczy chętnie zapozna się z efektowną historią spod rąk deweloperów z Asobo Studio.

Zespół potwierdził, że A Plague Tale: Requiem trafi na Xboksy Series X|S, PlayStation 5, PC oraz Nintendo Switcha – w przypadku hybrydowej konsoli Nintendo otrzymamy dostęp do wersji z chmury. Jak na razie opublikowano pierwszy materiał i nie pokazano, jak tytuł będzie prezentował się na różnych platformach.

Studio jednak potwierdza istotną wiadomość – gracze ponownie spotkają się z głównymi bohaterami, których poznali we wcześniejszej opowieści:

„Po epickim finale oryginalnej gry, rozdzierającej serce historii o przetrwaniu, gracze rozpoczną drugi rozdział tej emocjonalnej podróży. Będą podążać za Amicią i jej bratem Hugo w nowej niebezpiecznej misji, robiąc wszystko co w ich mocy, aby przetrwać w brutalnym, bezlitosnym świecie”.

„A Plague Tale: Requiem jest bezpośrednią kontynuacją A Plague Tale: Innocence. Poprzednio gracze przeżyli ponurą opowieść o młodej Amicii i jej młodszym bracie Hugo, w przejmującej przygodzie poprzez najciemniejsze monenty historii. Ścigani przez żołnierzy Inkwizycji i otoczeni przez niepowstrzymane roje szczurów, Amicia i Hugo poznali się i zaufali sobie nawzajem, walcząc o przetrwanie wbrew przytłaczającym przeciwnościom losu i szukając swojego miejsca w świecie”.

Myśląc o rozgrywce ponownie możemy oczekiwać unikania inkwizytorów oraz szczurów, jednak Asobo Studio na pewno postawi na efektowne urozmaicenie gameplayu. Na dobry początek przygotowano kilka screenów, które udowadniają, że A Plague Tale: Requiem może zachwycić atmosferą, podobnie jak było w przypadku pierwszej części.

A Plague Tale: Requiem wygląda cudownie. Twórcy potwierdzają premierę na XSX|S, PS5, Switchu i PC

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/13/a-plague-tale-requiem-revealed/ https://www.focus-home.com/en-us/games/a-plague-tale-requiem

Komentarze (77)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper