Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.06.2021 21:51
Final Fantasy Pixel Remaster
1008V

Final Fantasy Pixel Remaster i Legend of Mana. Square Enix szykuje serię klasycznych remasterów

Jakiś czas temu po naszej kochanej branży chodziły plotki o tym, że Square Enix szykuje paczkę remasterów wszystkich klasycznych odsłon Final Fantasy, aby wrzucić je na rynek w nowej, lepszej formie. Teraz okazuje się, że owe plotki były prawdą - aczkolwiek tylko w połowie.

Final Fantasy liczy sobie sobie już ponad 30 lat i kilkanaście głównych odsłon, z których większość z nas nie miała tak naprawdę okazji jeszcze poznać, bo powiedzmy sobie szczerze, kto dziś dałby radę odpalić takie Final Fantasy 1, 2 lub 3 w oryginalnej NES-owiej formule.

Na szczęście teraz problem ze sprzętem odejdzie do lamusa, a my będziemy mogli zanurzyć się w kultowych klasycznych opowieściach jak nigdy dotąd. Tak drodzy państwo, Square Enix w końcu zaprezentowało Final Fantasy Pixel Remaster, czyli kolekcję pierwszych sześciu odsłon tworzonych w grafice 2D, dostosowanych do współczesnych standardów na PC oraz urządzeniach mobilnych - niestety o wydaniu na konsole na razie nic nie wiadomo.

Dodatkowo podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano opening do remastera Legend of Mana, który zadebiutuje na świecie już 21 czerwca. 

Tagi: final fantasy Final Fantasy Pixel Remaster Legend of Mana (remaster) Square Enix