Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2021 15:07
Xbox Game Pass x Switch
921V

Xbox Game Pass na Nintendo Switch? Microsoft odmawia komentarza

Od wielu miesięcy pojawiają się plotki dotyczące wrzucenia Xbox Game Pass lub kolejnych gier Microsoftu na sprzęt Nintendo. Jeszcze w zeszłym roku przedstawiciele amerykańskiej korporacji chętnie rozmawiali na temat relacji obu firm, ale od tego czasu najwidoczniej sporo się zmieniło.

Microsoft od czasu do czasu podgrzewa plotki dotyczące wrzucenia Xbox Game Pass na Nintendo Switcha, ale w zeszłym roku szef marki Xbox potwierdził, że firma chce oferować usługę na platformach, gdzie będzie mogła również włączyć wszystkie usługi z Xbox Live związane ze statystykami, listą znajomych oraz osiągnięciami. To podobno jest problem, przez który propozycja Amerykanów może nie trafić na inne konsole.

Mimo to gracze wciąż mają nadzieję, że Game Pass może trafić na platformę Nintendo, więc Sarah Bond została zapytana przez redakcję Axios Gaming o relację z Nintendo i zaoferowanie usługi na sprzęcie Japończyków. Przedstawicielka Microsoftu nie była gotowa na udzielenie konkretów:

„Nie mogę komentować żadnych szczegółów dotyczących tej relacji, jeśli chodzi o Game Pass”.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ korporacja już nie mówi o problemach dostarczenia Game Passa na Nintendo Switcha, a po prostu odmawia komentarza... To jeszcze nic konkretnego nie znaczy, jednak wypowiedź wiceprezes Xboksa ds. doświadczeń twórców ponownie pobudziła graczy.

Warto dodać, że wczoraj Microsoft potwierdził wrzucenie Game Passa bezpośrednio na telewizory. Firma chce trafić z usługą do jak największej liczby graczy.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-exec-declines-to-comment-on-status-of-game-pass-nintendo-switch-talks/

Tagi: game pass Nintendo nintendo switch xbox game pass