Iza Łęcka Iza Łęcka 11.06.2021 07:40
Summer Game Fest Demo
1068V

Xbox Series X|S i Xbox One z ponad 40 grami do wypróbowania. Microsoft zapowiada duże wydarzenie

Korporacja z Redmond zaprosiła graczy na drugą edycję Summer Game Fest Demo Event, podczas której zainteresowani otrzymają dostęp do rozbudowanego zestawu wersji demonstracyjnych. Zapowiada się znakomita okazja do sprawdzenia wielu tytułów w różnych fazach produkcji.

W zeszłym roku wystartowała inicjatywa nazwana Summer Game Fest Demo Event, w trakcie której sympatycy gier mogli sprawdzić zróżnicowane pozycje od mniejszych i większych zespołów deweloperskich. Akcja została zorganizowana w ramach festiwalu Geoffa Keighley'a – w tym roku pomysł powrócił.

W dniach 15-21 czerwca na Xboksach Series X|S i Xboksach One sprawdzimy ponad 40 nowych produkcji. Microsoft zapowiada, że wersje demo pozwolą sprawdzić „niewydane” pozycje, więc zapewne możemy liczyć na kilka nieoczekiwanych pomysłów.

Amerykanie podkreślają, że w trakcie Summer Game Fest Demo Event gracze nie otrzymają dostępu wyłącznie do klasycznych wycinków już kompletnie stworzonych tytułów. Czasami studia przedstawiają bardzo wczesne wersje projektów, by zebrać informacje zwrotne od odbiorców. Nie jest tak w każdym przypadku, ale może się zdarzyć, że zostaniecie poproszeni o odpowiedź na kilka pytań – podobnie ma się sytuacja na stacjonarnych targach, gdzie gracze i dziennikarze mają okazję sprawdzać wstępne edycje gier.

Dema zostaną dodane do specjalnej zakładki w menu Xboksów Series X|S i Xboksa One, dzięki czemu wszyscy zaintrygowani inicjatywą otrzymają przystępny i szybki dostęp do nowych propozycji. Niektóre wersje demonstracyjne mogą w przyszłości wrócić na serwery Microsoftu.

Na dobry początek potwierdzono pięć gier, których fragmenty pojawią się na wydarzeniu: Sable, Lake, The Riftbreaker (tytuł zasili ofertę Xbox Game Pass), Echo Generation (poznajcie szczegóły) i Tunic (sprawdźcie zwiastun).

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/06/10/our-second-summer-game-fest-demo-event-coming-june-15-to-an-xbox-near-you/

Tagi: Summer Game Fest Demo Xbox Xbox One Xbox Series X|S