Iza Łęcka Iza Łęcka 11.06.2021 07:00
Elden Ring
1169V

Elden Ring z pełnym wsparciem trybu sieciowego. From Software potwierdza rozwój świata

From Software w końcu zaprezentowało klimatyczny Elden Ring. Gra nie bez powodu zachwyciła fanów Dark Souls, jednak deweloperzy dopiero ruszają z kampanią promującą nowy świat. Studio ujawniło szereg informacji dotyczących produkcji.

W styczniu odbędzie się premiera Elden Ring, czyli największej gry w historii From Software. Projekt powstał we współpracy z George'em R.R. Martinem, który stworzył lore, dlatego planowane jest dogłębne wykorzystanie i czerpanie ze świata przedstawionego.

Yasuo Miyakawa, dyrektor generalny Bandai Namco (wydawcy), potwierdził, że Elden Ring zostanie znacząco rozbudowany – nie tylko jako pozycja stworzona przez From Software:

„Będziemy nadal rozwijać Elden Ring nie tylko jako grę, ale także w wielu innych dziedzinach, aby dostarczyć obraz świata i urok tego tytułu naszym fanom na całym świecie”.

Czy mowa o powieściach, serialu, a może kinowym filmie? Trzeba przyznać, że Bandai Namco ma spore pole do popisu, a gra prezentowana na najnowszym zwiastunie wygląda znakomicie i enigmatycznie. W przygotowanym oświadczeniu Hidetaka Miyazaki potwierdził, że Elden Ring został zbudowany na podstawie legend wykreowanych przez popularnego pisarza:

„W Elden Ring wykorzystaliśmy całą naszą wiedzę z zakresu dark fantasy i action-RPG zdobytą przy okazji serii Dark Souls, aby stworzyć śmiałą, klasyczną ewolucję gatunku. Opracowaliśmy bogaty świat o oszałamiającym poczuciu skali, bazujący na legendach napisanych na potrzeby gry przez George'a R.R. Martina. Elden Ring to świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw, gotowy do zbadania i odkrycia; to dramat, w którym różne postacie obnażają swoją tajemniczość i ukryte motywy. Mamy szczerą nadzieję, że z przyjemnością doświadczycie go sami”.

Co więcej, potwierdzono także niezwykle istotną wiadomość – Elden Ring otrzyma pełne wsparcie trybu sieciowego i będzie przeznaczony dla „maksymalnie czterech graczy”. W opowieści będziemy „przemierzać pieszo lub konno, samotnie lub online z przyjaciółmi trawiaste równiny, duszące bagna i bujne lasy”.

Możemy podejrzewać, że rozgrywka sieciowa nie będzie ograniczona wyłącznie do małych lokacji, a komfortowo zwiedzimy świat i staniemy do walki wspólnie ze współtowarzyszami.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/elden-ring-will-feature-online-multiplayer-for-up-to-4-players/

Tagi: Bandai Namco Elden Ring From Software