Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2021 19:36
Xbox Series S
644V

Xbox Series S jako przenośna konsola? Sprzęt dorobił się monitora

Xbox Series S to oficjalnie najmniejsza konsola w historii, która dzięki najnowszemu gadżetowi może okazać się zaskakująco ciekawą propozycją dla szerokiego grona odbiorców. Na Kickstarterze wkrótce wystartują zamówienia na mobilny monitor.

Czy warto kupić Xboksa Series S mając w domu Xboksa Series X? Z tym pytaniem w ostatnich dniach mierzył się Maciek, a jestem przekonany, że wielu graczy mogłoby rozważyć kupienie konsoli Microsoftu, gdyby firma dorzuciła do zestawu monitor z odpowiednim akumulatorem.

W taki sposób „najmniejszy Xbox” stałby się „mobilnym Xboksem” i choć prezentowana propozycja nie oferuje aż tak rozbudowanych opcji, to jednak dołączany do konsoli ekran wygląda bardzo ciekawie.

Twórcy UPspec Gaming potwierdzają, że propozycja oferuje rozdzielczość na poziomie 1080p i częstotliwość odświeżania 60 Hz, więc nie będzie to idealna opcja dla każdego, jednak łatwo mi sobie wyobrazić przynajmniej kilka sytuacji, podczas których gram na takim zestawie.

Monitor posiada 11,6-calowy wyświetlacz IPS, 5-watowy głośnik, specjalny zatrzask utrzymujący ekran w odpowiednim miejscu i sprzęt charakteryzuje się skromną wagą (695g). Urządzenie w ramach zamówień przedpremierowych będzie dostępne za 159 dolarów – później cena wzrośnie do 249 dolarów.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/a-new-display-turns-xbox-series-s-into-a-portable-console/

Tagi: Microsoft Xbox xbox series s