Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.06.2021 21:01
Encased x Prime Matter
615V

Encased to dystopijny RPG. Gra dla fanów pierwszych Falloutów i Baldur’s Gate

Prime Matter zajmie się wydaniem produkcji studia Dark Crystal Games. Dzisiaj możemy sprawdzić nowy materiał z gry, który przygotowuje zainteresowanych na wielką premierę. Poznajcie szczegóły.

Encased to izometryczny RPG, który zaprosi śmiałków do dystopijnego świata. Fani gatunku na pewno słyszeli o propozycji, ponieważ gra znajduje się w programie Wczesnego Dostępu, ale dzisiaj potwierdzono, że jesienią odbędzie się wielka premiera.

Twórcy podkreślają, że ich przygoda jest hołdem dla najlepszych produkcji z gatunku, ale deweloperzy nie chcieli tylko wykorzystywać znane cechy cRPG-ów, a postanowili je ulepszyć oraz rozwinąć.

Autorzy opowiedzą w tym wypadku bardzo ciekawą historię – w alternatywnym 1976 roku, a dokładnie na odległej pustyni zostaje odkryty ogromny artefakt nazwany „The Dome”. W jego wnętrzu znajduje się niesamowita technologia, która może posunąć ludzkość o setki lat do przodu, ale pojawia się problem – tylko nieożywiona i nieorganiczna materia może opuścić kopułę.

W Encased znajdziemy pięć różnych dziedzin (nauka, inżynieria, bezpieczeństwo, zarządzanie, skazaniec), które wpłyną na początkowe statystyki bohatera, ale również otworzą lub zamkną mu wiele dróg dialogowych.

„Przekup, przekonaj lub przy zastrasz mieszkańców pustkowi aby wsparli oni twoją sprawę. Użyj ich umiejętności i zdolności dla własnego zysku lub aby pomagać innym. Wybierz pomiędzy siłami Nowego Porządku który próbuje odbudować stary świat, bojownikami wolności z Republiki Camine Heights, Kościołem który próbuje wszystkich nawrócić na swoją wiarę, najeźdźcami z Falangi lub wojskowym reżimem Kshatriya. Każda z tych frakcji jest inna i posiada swoją własną wizję świata. Pomóż jednej z nich zdominować lub zniszczyć resztę. Być może jednak wolisz wybrać ścieżkę samotnego wędrowca?”

Encased to jedno z kluczowych odkryć Prime Matter. Tytuł będzie dostępny na PC, a dokładnie na Steam, GOG-u oraz Epic Games Store.

Encased

Tagi: Encased Prime Matter