Radek Karmowski Radek Karmowski 27.05.2012 11:24
Cage: Nie jestem artystą
584V

Cage: Nie jestem artystą

Czy gry wideo są formą sztuki? Na ten temat można napisać pracę magisterską, można też kłócić się do upadłego bez szans na wytypowanie zwycięzcy. David Cage oskarżony o bycie artystą odrobinę się obruszył, może to przez wrodzoną skromność.

xxxxx

 

"Czy uważam się za twórcę sztuki? Szczerze to nie. Nie sądzę abym kreował sztukę. Robię to co lubię i robię to z pasją, jeśli coś z tego co tutaj stworzyliśmy dalej będzie na językach ludzi za 50 lat, to wtedy uznam, że faktycznie jest w tym coś artystycznego. Jednak nie jest to myśl z którą budzę się każdego ranka. Szczerze mówiąc to mi na tym nie zależy. Przygotowując projekt piszę przez cały rok, calutki rok mojego życia, od rana do wieczora - nic innego nie zaprząta mi głowy. Wkładam w to całe swoje serce i duszę - to co myślę i to co czuję. Heavy Rain odzwierciedlało mnie jako ojca, wszystkie strachy z tym związane. Chyba faktycznie na swój sposób jestem twórcą w artystycznym tego słowa rozumieniu."

 

W ten oto sposób David nie jest artystą jednocześnie się nim czując. Schizofrenia typowa dla jednostek wybitnie uzdolnionych.

Tagi: David Cage Quantic Dream