Nintendo Switch ósmą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Udało się pokonać Xboksa 360

Gry
2148V
Nintendo Switch ósmą najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Udało się pokonać Xboksa 360
Kajetan Węsierski | 05.06.2021, 12:30

Nintendo Switch cały czas zachwyca - od premiery minęło już całkiem sporo czasu, a można odnieść wrażenie, iż sprzedaż wcale nie wyhamowuje.

Nintendo ma przed sobą bardzo wymagający okres, to nie podlega wątpliwości. Przede wszystkim korporacja w pocie czoła przygotowuje się do E3, podczas którego mamy dostać naprawdę spory pokaz gier. I choć w ostatnim czasie wszyscy fani japońskich gigantów branży rozrywkowej żyją głównie tym oraz doniesieniami na temat Nintendo Switch Pro, to nie można zapominać o pierwszej wersji konsoli.

Ta ostatnio wykręciła kapitalny wynik w Japonii. I na tym bynajmniej nie koniec, albowiem okazuje się, iż majowy zastrzyk sprzedaży sprawił, iż sprzęt wskoczył już na ósme miejsce najlepiej sprzedających się konsol w historii! Dzięki nabyciu przez graczy ponad 400 tysięcy Switchów w drugiej połowie maja, udało się przebić wynik, jaki uzbierał Microsoft ze swoim Xboksem 360.

Kultowa już konsola z siódmej generacji rozeszła się dotychczas w nakładzie 85.8 milionów kopii - w przypadku Nintendo Switch jest do obecnie 86.1 milionów! Świetny wynik, choć trzeba pamiętać, że wciąż jest sporo sprzętów przed hybrydą. Obecnie "Pstryk" oddalony o 1,30 miliona od PlayStation 3, 15,53 milionów od Nintendo Wii i 16,39 milionów od PlayStation. Brakuje także 29,52 milionów do PlayStation 4.

Źródło: https://gamerant.com/nintendo-switch-sales-360-beat/

Komentarze (87)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper