Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2021 18:35
Rivet x Ratchet & Clank Rift Apart
2175V

Ratchet & Clank: Rift Apart w 4K i 60 fps. Twórcy zadbali o dodatkowy tryb i zmniejszyli rozmiar gry

Insomniac Games przedstawia kolejne pozytywne informacje dotyczące Ratchet & Clank: Rift Apart. Fani rozgrywki w 60 klatkach na sekundę nie będą musieli rezygnować z rozdzielczości 4K, a dodatkowo deweloperom na ostatniej prostej udało się zmniejszyć rozmiar produkcji.

Insomniac Games zaprezentowało dzisiaj nostalgiczny materiał z Ratchet & Clank: Rift Apart, ale możecie mieć pewność, że deweloperzy po zakończeniu głównych prac nad grą nie rozpoczęli świętowania. Deweloperzy wciąż pracują nad premierową łatką i otrzymaliśmy pozytywne informacje dotyczące jej zawartości.

Premierowy patch doda do Ratchet & Clank: Rift Apart nowy tryb graficzny – Performance Mode zapewni graczom rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Insomniac Games już wcześniej zadbało o taką opcję w Spider-Man: Miles Morales.

Ratchet & Clank: Rift Apart w ostateczności (bez premierowej aktualizacji) zajmuje 33GB. James Stevenson potwierdził, że rozmiar gier przygotowanych natywnie na PS5 może być mniejszy, ponieważ autorzy mogą w tej sytuacji korzystać z techniki kompresji oraz możliwości dysku SSD.

Insomniac Games powinno na początku przyszłego tygodnia przedstawić konkrety dotyczące aktualizacji na premierę. Obecnie pliki nie trafiły jeszcze na serwery.

Źródło: Twitter: JamesStevenson

Tagi: Insomniac Games Ratchet Ratchet & Clank: Rift Apart Sony Interactive Entertainment