God of War Ragnarok miał być od zawsze projektowany na PS4. Gracze ostro krytykują ruchy Sony

News
3100V
God of War Ragnarok miał być od zawsze projektowany na PS4. Gracze ostro krytykują ruchy Sony
Iza Łęcka | 04.06.2021, 10:59

God of War Ragnarok to kolejna produkcja Sony, która nie zadebiutuje wyłącznie na PlayStation 5. Gracze krytykują korporację, zarzucając, że jeszcze w zeszłym roku mówiono o skupieniu się na nowej generacji, tymczasem następne gry trafią na PS4. Okazuje się jednak, że niektóre tytuły od zawsze miały zadebiutować na PlayStation 4.

W zeszłym roku Mark Cerny przeprowadził ponad godzinną prezentację o możliwościach PlayStation 5. W trakcie pokazu główny architekt PlayStation przekonywał graczy, że poprzednia generacja „może sabotować grę, którą deweloper próbuje stworzyć” – między innymi takimi słowami podkreślano, że dyski SSD z PS5 zapewnią nową jakość.

Jak jednak wiemy, Horizon Forbidden West, God of War Ragnarok oraz Gran Turismo 7, choć były zapowiedziane wyłącznie na PS5, będą także przeznaczone dla graczy posiadających PlayStation 4.

Niektóre prezentowane produkcje miały zachęcać do kupienia PS5, ale okazuje się, że Sony od początku planowało wydać tytuł na PlayStation 4. Andy Robinson z VGC przedstawia sytuację następującymi słowami:

„Zrozumiałe jest jednak również to, że inni oskarżają firmę PlayStation o oszustwo, przedstawiając God of War i inne gry jako powód do zakupu PS5 w zeszłym roku, podczas gdy ich premiera była planowana na PS4 przez cały czas. Niektórzy konsumenci wydali pieniądze na konsolę nowej generacji, zakładając, że tylko na niej będą mogli doświadczyć tych gier, i nie można ich winić za to [złość, rozgoryczenie - przyp. red.], kiedy siedem miesięcy później dowiedzieli się z wywiadu, że tak nie jest”.

„Gran Turismo 7 było zresztą reklamowane jako produkcja ekskluzywna dla PS5 jeszcze w grudniu, choć uczciwie mówiąc, rozumiem, że decyzja o wydaniu wersji dla PS4 zapadła całkiem niedawno. Jak mi jednak powiedziano, jeśli chodzi o Horizon Forbidden West i God of War, gry te zawsze miały zostać wydane jako produkcje cross-genowe, ale Sony nie wspomniało o konsoli last-genowej podczas zapowiedzi żadnego z tych tytułów”.

Gracze oskarżają Sony o niespełnienie obietnic, wskazując, że jeszcze w zeszłym roku przedstawiciele giganta branży otwarcie mówili o postawieniu na nową generację, tymczasem niemal wszystkie wyczekiwane gry (bez Ratchet & Clank: Rift Apart i Returnal) trafią także na PlayStation 4.

Colin Moriarty, współzałożyciel podcastu Kinda Funny, określa sytuację jako „totalne rozczarowanie” i podkreśla, że Sony wykorzystuje kiepską wymówkę ograniczonej dostępności sprzętu. Pamiętajmy, że mówimy o produkcjach, które zadebiutują w drugim roku życia konsoli. Sony nigdy nie zdecydowało się na podobną strategię (jedynym wyjątkiem było MLB: The Show) i jego zdaniem obecnie nie ma większego sensu, by kupować PlayStation 5.

Nie brakuje także komentarzy dotyczących kwestii, jak PS4 będzie zachowywać się podczas rozgrywki w nową część God of War:

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/features/opinion/forget-business-sense-sonys-cross-gen-u-turn-is-disappointing-for-ps5s-potential/

Komentarze (181)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper