Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2021 15:30
Bleak Faith: Forsaken
1796V

Bleak Faith może zachwycić fanów Dark Souls. Zwiastun zapowiada walkę z gigantycznymi bestiami

W 2019 roku dwójka deweloperów zebrała potrzebne pieniądze na stworzenie „swojego Dark Souls” i choć przez wiele miesięcy nie słyszeliśmy o grze, to najnowszy zwiastun powinien zainteresować wielu graczy. Bleak Faith został zaprezentowany na materiale i produkcja wygląda zaskakująco dobrze.

Bleak Faith: Forsaken to kolejna produkcja, która garściami czerpie z dorobku From Software. Deweloperzy wrzucą śmiałków do zrujnowanego świata i pozwolą im rywalizować z szeregiem bestii – od mniejszych przeciwników po ogromne stwory.

Autorzy Bleak Faith: Forsaken zapowiadając pozycję zaproponowali kilka ciekawych mechanik – jedną z nich jest symulowany ekosystem, przez który w świecie gry stale rywalizują ze sobą różne frakcje. Gracz może przyłączyć się do walki lub po prostu wykorzystać sytuację i zaatakować zranionych przeciwników.

Twórcy przygotowują się teraz, by wrzucić Bleak Faith: Forsaken na Steam i już wkrótce ma odbyć się premiera na PC. Następnie deweloperzy chcą przenieść pozycję na konsole, więc także posiadacze PlayStation 4 i Xboksów One zapoznają się z propozycją.

Trudno powiedzieć, co wyjdzie z Bleak Faith: Forsaken, ponieważ na rynku znajdziemy wiele podobnych projektów, które chcą oferować zbliżone doświadczenie do wspomnianego Dark Souls, ale przynajmniej aktualnie – tytuł wygląda bardzo ciekawie.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/bleak-faith/steam-promo
Kalwa - dzięki za link!

Tagi: Bleak Faith Bleak Faith: Forsaken zwiastun