Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2021 18:30
Indiana Jones 5
892V

Indiana Jones 5 powstanie w Wielkiej Brytanii. Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu

Harrison Ford znajduje się już w Wielkiej Brytanii, gdzie razem z całą ekipą „Indiana Jones 5” wkrótce nakręci pierwsze sceny do nowego filmu o poszukiwaczu skarbów. Szykują się intensywne dni dla znanego aktora, ale wszystko zmierza w jednym kierunku – przyszłorocznej premiery na wielkim ekranie.

W zeszłym miesiącu pojawiły się przecieki dotyczące scenariusza „Indiana Jones 5”, a wcześniej poznaliśmy kolejnych aktorów zaangażowanych w widowisko. Disney nie zdradza wielu konkretów, ale te zostały przedstawione przez redakcję Deadline.

Według dziennikarzy w przyszłym tygodniu wystartują prace na planie oczekiwanego filmu z Harrisonem Fordem w roli głównej – „Indiana Jones 5”. Aktor został dostrzeżony w pobliżu studia Pinewood i zdaniem dziennikarzy film będzie kręcony w Wielkiej Brytanii.

Obok Forda znaleźli się: Madsa Mikkelsena („Another Round”), Phoebe Waller Bridge („Fleabag”), Boyda Holbrooka („Logan”), Shaunette Renée Wilson („The Resident”) i Thomasa Kretschmanna („Avengers: Age Of Ultron”).

Za reżyserię będzie odpowiadał James Mangold („Logan”), który przejął stery nad całym projektem – Steven Spielberg nie zamierza siadać za kamerą, ale został producentem i jest bardzo zaangażowany w różne elementy produkcji.

Jeśli nie wydarzy się nic złego, to „Indiana Jones 5” będzie mógł faktycznie wskoczyć na wielki ekran 29 lipca 2022 roku. Warto jednocześnie pamiętać, że nad grą w tym uniwersum pracuje MachineGames, ale deweloperzy od zapowiedzi nie prezentują żadnych nowych konkretów dotyczących pozycji.

Indiana Jones 5 - obsada

Źródło: https://deadline.com/2021/06/indiana-jones-5-begin-filming-uk-next-week-harrison-ford-phoebe-waller-bridge-mads-mikkelsen-1234767764/

Tagi: Harrison Ford Indiana Jones Indiana Jones 5