Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.06.2021 14:26
PlayStation Logo
1574V

Sony ponownie usuwa znane funkcje ze strony PlayStation. Firma wydała oficjalny komunikat

Sony ponownie odświeża możliwości witryny PlayStation. Teraz korporacja zdecydowała się na zmiany w zakładce „MyPlayStation” i gracze stracą dostęp do między innymi szybkiego dostępu do trofeów czy też listy znajomych.

Sony w ostatnich dniach nie próżnuje. Korporacja wczoraj zaktualizowała firmware PlayStation 3, a dzisiaj zapowiedziała kolejne duże zmiany w funkcjach witryny PlayStation. Jak wiadomo na stronie nie znajdziemy już gier z PS3, PS Vity oraz PSP, ale to nie koniec ruchów, które mogą wpłynąć na niektórych graczy.

Sony potwierdziło, że zmienia zakładkę „MyPlayStation”, gdzie dotychczas mogliśmy łatwo przeglądać bibliotekę gier, imprezy, listę znajomych, trofea czy też własny profil. Producent postanowił zrezygnować z tej propozycji:

„Od 28 czerwca 2021 r. funkcja internetowa MyPlayStation nie będzie już obsługiwana. Dostęp do biblioteki gier, imprez, znajomych, trofeów oraz informacji o profilu możesz nadal uzyskać na konsolach PS4 i PS5 lub aplikacji PS App w telefonie komórkowym. Informacje o profilu oraz biblioteka gier będą również dostępne w internecie w menu rozwijanym profilu”

Jak widać nadal otrzymamy możliwość sprawdzenia wszystkich opcji na konsolach lub przez urządzenia mobilne, ale jak widać Sony postanowiło kolejny raz zmniejszyć funkcjonalność witryny, która wkrótce będzie wykorzystywana wyłącznie do kupowania gier z PlayStation 4 i PlayStation 5.

Trudno powiedzieć, dlaczego producent decyduje się na takie zmiany, ale najwidoczniej ma to sens.

MyPlayStation

Źródło: https://mp1st.com/news/sony-shutting-down-myplaystation-web-features-for-trophies-friends-and-more-later-this-month

Tagi: playstation ps4 PS5 Sony