Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2021 17:44
Retrovibe x Janosik
760V

Retrovibe wkracza na rynek. Firma wydawnicza założona przez współzałożyciela CD Projektu rozdaje pierwszą grę

Jeszcze w 2021 roku na rynku pojawi się kilka produkcji, które zostaną zaoferowane graczom przez nowego wydawcę. Retrovibe chce proponować niezależne pozycje przesiąknięte „retro klimatem” i na dobry początek poznaliśmy ciekawe plany firmy.

Retrovibe to nowe wydawnictwo założone przez Michała Kicińskiego (współzałożyciela CD Projektu) oraz Michała Affelskiego i Krzysztofa Paplińskiego (współzałożycieli niezależnego wydawcy gamingcompany). Pierwszy będzie wspierał całą inicjatywę, a pozostała dwójka zajmie się zarządzaniem projektem.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ firma przywitała się z graczami prezentując serię gier, które zostaną wrzucone na rynek w 2021 roku:

  • Project Warlock II - Uczniowie Czarnoksiężnika muszą zbadać demoniczną inwazję, która wstrząsnęła posadami ich świata. Strzelaj, spopielaj i wysadzaj demoniczne hordy, które staną na twojej drodze na rozległych poziomach. Ulepszona grafika, sprawdzona i satysfakcjonująca mechanika strzelania i bezlitosny rytm pulsującej ścieżki dźwiękowej.
  • Janosik 2 - legendarny słowacki rozbójnik powraca w retro-platformówce z elementami metroidvanii. Tym razem legendzie Karpat towarzyszą nietypowi sprzymierzeńcy - wampir i wilkołak, każdy z nich dysponujący wyjątkowymi umiejętnościami. Gracze mogą dowolnie zmieniać bohaterów i używać ich zdolności w celu dotarcia do ukochanej Janosika.
  • B.I.O.T.A. – Jako oddział komandosów Gemini 2 walcz z ponad 40 rodzajami mutantów. Doświadczeni żołnierze zostali wysłani przez górniczą korporację V-corp, by zbadać tajemnicze zdarzenia na kosmicznym pograniczu. Eksploruj 10 różnych rodzajów lokacji w kosmosie - zarówno pieszo, jak i w okręcie podwodnym, mechu, promie kosmicznym czy innym pojeździe. Każdy członek oddziału posiada unikatowe uzbrojenie, które pomoże mu przetrwać misję.
  • The Looter - Świat się kończy. Jako jeden z ostatnich ocalałych ludzi zagłębiasz się w dzicz Tortury, mroczny las pełen mutantów i środków niezbędnych do przetrwania. W dwuwymiarowej przygodowej grze akcji poznasz tragiczną historię tego miejsca i zadbasz, by przyszłość twojego ludu okazała się lepsza.
  • Shardpunk: Verminfall - Chmara szczurów przebiła się przez mury stolicy Imperium. Strzelaj i szabruj, prowadząc grupę ocalonych przez ruiny, opustoszałe ulice i kanały, w tej taktycznej survivalowej strategii.

Na liście znajdują się dwie kontynuacje – Project Warlock jest już dostępny na między innymi PC, a Janosika (GOG i Steam) pobierzecie za darmo. Firma proponuje retro-platformówkę z bardzo ciekawym i znanym bohaterem.

Współzałożyciel wydawnictwa, Michał Kiciński, skomentował dzisiejszą zapowiedź następującymi słowami:

„Jako nastolatek wychowałem się na grach retro i nadal bardzo je lubię. Znamy się z Michałem i Krzyśkiem od lat i podoba mi się ich podejście do pracy. Razem zamierzamy zająć się mniejszymi projektami, które tworzone są z miłości do gier i prawdziwej pasji. Zdecydowanie podzielam takie podejście. Jeżeli ktoś szuka wsparcia we wprowadzeniu swojej gry na rynek to zapraszam do współpracy z Retrovibe. Będzie ona prowadzona w atmosferze otwartości i fair play”

Kilka słów dodał również Krzysztof Papliński, współzałożyciel Retrovibe:

„Dla nas Retrovibe to egzoszkielet, który wzmacnia pracę deweloperów. Oferujemy wsparcie finansowe, marketingowe i doradcze. W ten sposób twórcy mogą skupić się na tym, co najważniejsze - tworzeniu takich gier, jakie sobie wymarzyli. Pracujemy z zapalonymi deweloperami, którzy mogą zrealizować swoje marzenia bez ingerencji w ich wizję twórczą. Od właśnie zapowiedzianego Project Warlock II po oczekującego na datę premiery The Looter - chcemy stworzyć portfolio o zbliżonej stylistyce - zarówno graficznej, jak i gameplayowej. A to dopiero początek. Nadchodzące miesiące to ciężka praca dla nas wszystkich, no i ciągle poszukujemy tytułów neo-retro, które mieszają oldschoolowe wrażenia z nowymi technologiami”

Retrovibe postanowiło w ciekawy sposób promować swoje projekty i już dzisiaj przedstawiono „Live Dev”, czyli inicjatywę, dzięki której każdego dnia będą prowadzone live-streamy z twórcami gier. Zainteresowani opowiedzą o swoich tytułach oraz będą mogli spotykać się ze społecznością. Deweloperzy mają nie tylko przedstawiać pozycje, ale zadbają także o zakulisowe ciekawostki z prac nad produkcjami.

Sprawdźcie pierwszy zwiastun Retrovibe, który zapowiada zbliżające się atrakcje.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: B.I.O.T.A. janosik Project Warlock II Retrovibe Shardpunk: Verminfall The Looter za darmo